Γενικά Περιεργη συμπεριφορα παπαγαλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Λοιπον εχω σχεδον μια μερα ενα αρσενικο ημερο μπατζι και ηδη εχω αρχισει και ανησυχω με αυτα που κανει😛 1ον, πηγαινει πανω στο κλουβι των καναρινιων και κυνηγαει την καναρα..Αυτη του φωναζει και αυτος δεν ξεκολλαει απ το κλουβι της. Τι να κανω; Μηπως τρομαζει το αρσενικο μου καναρινι;2ον, παει στην ταιστρα, χωνει το κεφαλι του σε αυτο το κενο που υπαρχει αναμεσα στο πλαστικο που παταν τα πουλια οταν τρωνε και στην θηκη με τους σπορους και περναει απο κει! Φοβαμαι μην σφηνωσει! Μηπως να βαλω εσωτερικες ταιστρες;Επειδη η περιγραφη μου δεν ειναι πολυ σαφης τον εβγαλα και φωτο την ωρα που κανει τα 'ακροβατικα' του να τον δειτε να μου πειτε 😕
 

Συνημμένα

  • 20140615_185036(1).webp
    20140615_185036(1).webp
    7,4 KB · Προβολές: 59
  • 20140615_185035(2).webp
    20140615_185035(2).webp
    8 KB · Προβολές: 58
  • 20140615_185035(1).webp
    20140615_185035(1).webp
    8 KB · Προβολές: 53
  • Like
Αντιδράσεις: vickyl
Όλοι θα θέλαμε ένα τόσο χαρούμενο και παιχνιδιάρικο παπαγαλάκι :)
Φυσικά θα αλλάξεις δωμάτιο με τα καναρίνια. Τα καναρίνια νοιώθουν αδύναμα σε μια τόσο ενεργητική συμπεριφορά είναι άλλης ιδιοσυγκρασίας πουλάκια πιο φίνα και ευαίσθητα και θα τρομοκρατηθούν και θα νοιώθουν συνέχεια ανασφάλεια με τον τραμπούκο πάνω από το κλουβί τους.
Το παπαγαλάκι θέλει να παίξει και δεν έχει με τι. Καλαμάκια του νερού, σχοινιά και ιδέες εδώ παιχνίδια .
Αφού του αρέσει να κάνει τούμπες σε τρύπες, φτιάξε του κύκλους να περνάει από μέσα και κρέμασέ τα.
Και μετά τράβηξε κι ένα video να δούμε κι εμείς :)
 
Του εχω φτιαξει ηδη αρκετα παιχνιδια και του ετοιμαζω και παιχνιδοτοπο😛 Ευχαριστω για την ιδεα με τους κυκλους δεν το ειχα σκςφτει, μολις το κανω εννοειται θα σας βγαλω βιντεο, εχει πολυ πλακα ο μικρος!:D
 
Back
Top