Γενικά Περιεργο καναρινι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lizard
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lizard

PB Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.731
Πόλη
Καλλιθέα
Γεια σας μου εδωσαν ενα καναρινι καπως μεγαλοσωμο σχετικα αλλα δεν ξερω τι ειναι. Ειναι γυρω στα 14 με 15 εκατοστα οριστε μερικες φωτο.Αν ξερετε πειτε μου τι ειναι. Δεν εχει δαχτυλιδι.
 

Συνημμένα

  • DSC00036.webp
    DSC00036.webp
    30,4 KB · Προβολές: 158
  • DSC00038.webp
    DSC00038.webp
    37,4 KB · Προβολές: 158
  • DSC00037.webp
    DSC00037.webp
    28,5 KB · Προβολές: 130
ειναι πολυ μακρουλο για να ειναι με γκλοστερ. Για αυτο ρωταω στην φωτο δεν φαινετε καλα το μακρος του.
 
Καλησπερα! Καλοριζικο κιολας! Αυτα ειναι τα σκουφατα! Σαν πρωτη εικονα θα ελεγα Γκλοστερ λογω του σωματος, επειδη ειναι φουσκωτουλι αλλα τα ματια φαινονται πολυ-οποτε σκουφατο θα καταληξω! Πιστευω θα σε κατατοπισουν οι εμπειροτεροι της σελιδας 😉
 
Φιλε μου εχω ολοκληρο κοπαδι απο γκλοστερ αυτα εκτρεφω δεν ειναι γκλοστερ ειναι πιο μακρυ απο γκλοστερ. Και λιγο πιο μεγαλο απο γκλοστερ.
 
Ίσως είναι διασταύρωση gloster με ένα κοινό. Εγώ είχα βάλει θυληκιά gloster με άσπρο καναρίνι και είχαν βγάλει σκουφάτα κάπως μακρουλά μικρά.:)
 
Άρη δεν είναι κάτι συγκεκριμένο. Πιθανόν αυτός που το έβγαλε (το ίδιο ή κάποιον πρόγονό του) να διασταύρωσε κοινό καναρίνι με κάποια μεγαλόσωμη ράτσα για να κάνει πιο πλούσιο το σκουφί. Δυστυχώς κυκλοφορούν πολλές τέτοιες αλχημείες στα μαγαζιά.
 
ειναι πολυ μακρουλο για να ειναι με γκλοστερ. Για αυτο ρωταω στην φωτο δεν φαινετε καλα το μακρος του.
σκουφο δεν εχει μονο το gloster.Eχει και το Γερμανικο σκουφατο μπορει επισης και ενα κοινο καναρινι να εχει σκουφο. Το καναρινι σου ειναι κοινο
 
Άρη δεν είναι κάτι συγκεκριμένο. Πιθανόν αυτός που το έβγαλε (το ίδιο ή κάποιον πρόγονό του) να διασταύρωσε κοινό καναρίνι με κάποια μεγαλόσωμη ράτσα για να κάνει πιο πλούσιο το σκουφί. Δυστυχώς κυκλοφορούν πολλές τέτοιες αλχημείες στα μαγαζιά.
Συμφωνω και εγω με αυτην την αποψη.Αρη ειναι πολυ ομορφο πουλι παντως.Ωραιο πρασινο εχει αν βλεπω καλα.
 
Back
Top