Περιμένοντας την άνοιξη

Γιάννη, έφτιαξες μόνος σου την κατασκευή; Σε τι χώρο βρίσκεται;
 
Όμορφη κατασκευή.
Υπομονή, θα έρθει κι η άνοιξη
Και μια ερώτηση για εσάς misalouris. Στο ένα κλουβί έχουμε δύο θηλυκές. Την τιμπράντο και την αχάτη. Η πρώτη κυνηγάει τη δεύτερη διαρκώς... Της τσιμπάει την ουρά... Της φωνάζει... Την διώχνει από τις πατίθρες... Και επίσης η αχάτης είναι σε διαρκή άμυνα, ανοίγει το στόμα της... και δεν κατεβαίνει να φάει... Ούτε πίνει νερό... Να τις αφήσουμε μαζί ή να τις χωρίσουμε;
Όμορφη κατασκευή.
Υπομονή, θα έρθει κι η άνοιξη
 
Και μια ερώτηση για εσάς misalouris. Στο ένα κλουβί έχουμε δύο θηλυκές. Την τιμπράντο και την αχάτη. Η πρώτη κυνηγάει τη δεύτερη διαρκώς... Της τσιμπάει την ουρά... Της φωνάζει... Την διώχνει από τις πατίθρες... Και επίσης η αχάτης είναι σε διαρκή άμυνα, ανοίγει το στόμα της... και δεν κατεβαίνει να φάει... Ούτε πίνει νερό... Να τις αφήσουμε μαζί ή να τις χωρίσουμε;
Φυσικά και να τις χωρίσεις...
Δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός για να το απαντήσεις αυτό
 
Να τις αφήσουμε μαζί ή να τις χωρίσουμε;
Εγώ θα τις άφηνα μαζί.
Και οι καυγάδες στο ζωικό βασίλειο είναι απαραίτητες για την κατάταξη στην ιεραρχία.
Πάντα χρειάζεται να είναι ένα πουλί σε ετοιμότητα ακόμη κι αν υπάρχουν καυγάδες, αν φυσικά δεν είναι πολύ έντονοι και συνεχείς.
 
Είναι δεύτερη μέρα μαζί.
Το βράδυ κοιμούνται δίπλα δίπλα τι να πω...
 
misalouris αυτό θέλω να κάνω και γω αλλά η γυναίκα μου ανησυχεί "δεν ξέρεις από θηλυκά που μαλώνουν και μέχρι που θα φτάσουν"
 
Γιάννη μόνο εσύ μπορείς να κρίνεις τι πρέπει να κάνεις καθώς εσύ τα βλέπεις. Γενικά είναι όπως στα είπε πιο πάνω ο misalouris. Δεν τρέχει και τίποτα αν τσιρίζουν λίγο ή αν διώχνει το ένα τα άλλο ή κυνηγιούνται. Κάτι πρέπει να κάνουν κι αυτά.
Αν τώρα φτάσουν σε σημείο να καυγαδίζουν άγρια, να ματώνουν ή κάποιο πουλάκι να γίνει νωχελικό επειδή δεν τρώει ή φοβάται τότε σαφώς και θα τα χωρίσεις. Οπότε έχοντας αυτά κατά νου κρίνε και πράξε ανάλογα.

Εγώ γενικά τα αφήνω και δεν πολυασχολούμαι αν όλα τρώνε και πίνουν κανονικά.
 
2 ποτιστρες, περισσότερες απο 2 ταιστρες και ασε τις συμπεθερες να μαλώνουν.. Προϋπόθεση να μην μπουν σε οίστρο νωρίς επειδή τα εχεις εσωτερικά και μαδάει η μια την άλλη για να βρει υλικό για φωλιά
 
ianos όλα έγιναν σωστά.Αυριο θα σας δείξω καινούργια φωτογραφία.
Nontas τελικά τις χώρισα για να έχω την ησυχία μου, γυναίκες που μαλώνουν μεταξύ τους στο σπίτι μου μακριά!
 
Back
Top