Αναπαραγωγή Περιμένουμε να βγουν τα πουλάκια αλλά τίποτα ακόμα

kostasgan

PB New Member
Εγγραφή
10 Μαϊ 2014
Μηνύματα
11
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα την βοήθειά σας!Η κανάρα μου έκανε το πρώτο αυγό 11/5,το δεύτερο 12/5,13 είχαμε κενό,14/5 το τρίτο και 15/5 το τελευταίο αυγό! Δεν θα έπρεπε να μου έχει βγάλει κάποιο πουλάκι;Κάθεται από το δεύτερο αυγό και βγαίνει μόνο για νερό και φαγητό! Επειδή είμαι αρχάριος δεν έχω κάνει ωοσκόπηση αλλά έχω δει πολλά βατέματα!
 
Επειδή είμαι αρχάριος δεν έχω κάνει ωοσκόπηση αλλά έχω δει πολλά βατέματα!
Θεωρητικά έχεις πιθανότητες μέχρι τη 14η μέρα. Ενημέρωσέ μας την Πέμπτη.
 
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Είναι η πρώτη φορά που έβαλα να ζευγαρώσουν και θέλω έστω και ένα πουλάκι! Νεότερα την πέμπτη!
 
Τελικά δεν βγήκε κανένα πουλάκι!Χθες τα είδαμε με το φακό,τα δυο φαίνονται μαύρα μέσα και τα άλλα δυο φαίνονται με κρόκο! Το ένα είναι ραγισμένο εδώ και δυο μέρες αλλά δεν έχει βγει ακόμα! Τι να κάνω;
 
Άνοιξε τα και πες μας τι βρήκες... Αυτά που δείχνουν τον κρόκο είναι ασπορα και τα άλλα δύο μάλλον έχουν νεκρά έμβρυα...
 
Άνοιξε τα και πες μας τι βρήκες... Αυτά που δείχνουν τον κρόκο είναι ασπορα και τα άλλα δύο μάλλον έχουν νεκρά έμβρυα...
Καλησπέρα Αλίκη!Άνοιξα τα αυγά και τελικά είναι έτσι όπως είπες,2 άσπορα, το ένα έτοιμο να βγει(κολλημένο στο τσόφλι)και το άλλο ότι είχε αρχίσει να αναπτύσσεται! Προλαβαίνω για δεύτερη γέννα η είναι αργά πια! Ευχαριστώ για όλα!
 
Προλαβαινεις αλλα ισως πρεπει πρωτα να βρεις τα αιτια που το ενα σταματησε να αναπτυσσεται και το αλλο δεν μπορεσε να βγει... Ποση υγρασια υπαρχει στο χωρο που τα εχεις;

Διαβασε και αυτο: Εμβρυϊκή Νέκρωση
 
Back
Top