Γενικά Περιοδικό για ωδικά πουλια

Εγγραφή
30 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.810
Πόλη
Κιλκίς
Εάν κανετε μια βόλτα σε ενα περίπτερο, θα δείτε πολλα περιοδικά για τα άλογα τους σκύλους, το κυνηγι το ψάρεμα κ. Α Αυτό που αναρωτιέμε είναι έχει δει κάποιος απο εσας περιοδικό για πουλιά;Ενω υπαρχουν πολλοί ανθρωποι που ασχολουντε με τα αυτά, δεν βλέπω ενδιαφέρον για δημιουργία τέτοιου περιοδικού. 😡
 
Giorgo
o iksedikevmenos tipos ine poli ftoxos akoma stin ellada , i logi ine poli ke ofilonte kirios stin idiosikrasia mas san laos , akoma ke periodika pou iparxoun me psarema katadisis ke ta lipa an ta diabasis gia 6 mines tha dis oti epanalabanonte, DISTIXOS
 
γκουχου γκουχου (βηχας με υπονοουμενο) Σταυρο!
να βρουμε και ενα "κομιστη" να βαλει το κεφαλαιο!
 
φίλε gozi δεν έχεις και άδικο, εγω εχω αρκετα περιοδικά απο το ψάρεμα. σίγουρα κατακαιρους βρίσκω παλιά-επαναλαμβανόμενα θέματα. Αλλα απ'την άλλη βρίσκω και αρκετά καινούρια. Μάλον ισχύει ποιο θέμα-είδος πουλάει περισσότερο...
 
Kati san afto ;


Alexandros
 

Συνημμένα

  • Umschlag-klein.webp
    Umschlag-klein.webp
    29,8 KB · Προβολές: 161
Georgia, SIGNOMI ala den iparxei. Ena tefkos esfiaksa kai meta mou ipane oli den simferei, giati i omospondia kani kati tetio, kai etsi kai alios an kapios psaksi plirofories tha pai sto internet, kai den pernoune periodika.

Alexandros
 
Πολυ ωραια η δικαιολογια τους! Ενω για τα υπολοιπα δενμπορορυμε να βρουμε πληροφοριες στο ιντερνετ?Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...
 
Παιδιά καλό το ιντερνετ αλλα το διάβασμα ενός βιβλίου ή ενός περιοδικού σε ηρεμη. Εγω που είμαι και συλλεκτης (συλλεγω περιοδικά για το ψάρεμα) θα ήθελα να είχα και για τα πουλια.
 
καλο θα ηταν να κανουν καποιοι συλλογοι εκτροφεων κατι τετοιο με συνδρομητες και ας ηταν και διμηνιαια εκδοση. Να μαθενουμε και εμεις για τους διαγωνισμους να κανουν παρουσιασεις εκτροφειων και διαφορα αλλα ενδιαφερων πραγματα
 
Περιοδικό υπάρχει, το εκδίδει η ελληνική ορνιθολογικη ομοσπονδία ( Ε. Ο. Ο )
Ονομάζεται ( το ενημερωτικό έντυπο για τα πτηνά συντροφιάς με την συνεργασία της Ε.Ο.Ο.)
Κυκλοφορεί κάθε τέσσερις μήνες και διανέμεται δωρεάν στους συλλόγους που είναι εγγεγραμμένοι στην ομοσπονδία
Τα Θέματα που έχει μέσα είναι λίγα και φτωχά, βέβαια τι να χωρέσει ένα περιοδικό με 40 φύλλα. Το σημαντικότερο είναι ότι έχει πολλές διαφημίσεις.
 
Καλημερα οπως θα εχετε δει ειμαι γραμενος σε εναν συλογο Ιταλικο δεν το λεω για να κανω εφε αλλα το λεω για των εξεις λογο:μου στηλανε και θα μου στελνουνε το επισημο περιοδικο της F.O.I που εχει μεσα πολλα αρθρα πολυ σημαντικα, πχ σε αυτο εχει της μεταλαξεις απο τα πιγκουινακια, τι χορτα δεινουμε στα πουλια και τι καο κανουν, σχετικα αρθα που αφορουν τα γκλοστερ μαλινοις αχατες κτλ διαφιμησεις κα! Γιατι να μην κανουν κατι τετοιο και ολοι οι δικοι μας συλογοι;

ΥΓ. Μολης γυνουν οι απαρετητες μεταφρασεις θα ανεβασω τα αρθρα
 
To idio exo ego, kathe mina, apo to germaniko syllogo pou eimai melos. Kai me dio selides gia ta pedia kai me Mikroaggelies poulion klp klp.

Mythos-Giannis, prin tha baleis kapia arthra metafrasmeno sto Internet, prepei na exeis tin graptei adeia apo afton pou kani to periodoko.


Alexandros
 

Συνημμένα

  • AZ02-08.webp
    AZ02-08.webp
    18,7 KB · Προβολές: 78
  • AZ01-08.webp
    AZ01-08.webp
    20,2 KB · Προβολές: 73
  • AZ12-07.webp
    AZ12-07.webp
    15,7 KB · Προβολές: 66
  • AZ11-07.webp
    AZ11-07.webp
    26,1 KB · Προβολές: 68
Back
Top