Γενικά Περιπέτεια με περιστέρια

Miltos pap

PB New Member
Εγγραφή
7 Μαϊ 2019
Μηνύματα
2
καλησπερα σας ειμαι ο μιλτος και πριν αρκετες μερες ( 13 με 15) εκολαπτουν ενα αυγο καινουρια περιστερια στο μπαλκονι μου γιατι τα προηγουμενα ηταν χαζα να το πω λιγο πιο ωμα... Δλδ το απογευμα γεννουσε το θηλυκο και το μεσημερι την αλλη μερα πηγαινε το αρσενικο για να αλλαξουν θεση και το αυγο ειχε κολλησει στο στηθος της θηλυκιας με αποτελεσμα πριν φυγει να παρει και το αυγο μαζι σπασοντας το στο πατωμα. αυτο επαναληφθηκε και με το αλλο αυγο ( 2 ημερες αργοτερα που γεννησε και το αλλο) ακομη και με τα αλλα δυο μετα απο 4 εβδομαδες περιπου. λιγες μερες μετα εψαχναν σε αλλη φωλια και ενα βραδυ το θηλυκο κουτσενε το πλησιασα και φοβοταν αρκετα και πηγε και κουρνιασε πισω απο μια γλαστρα για να περασει την νυχτα. το πρωι βλεπω στην φωλια το αρσενικο να φωναζει και το θηλυκο νεκρο πισω απο την γλαστρα... Το αρσενικο το ιδιο ηθελε να γεννησει με ενα καινουριο τερη στο ιδιο μπαλκονι και ετσι εγινε μαλιστα 2 φορες. την πρωτη που γεννησε ενα αυγο εξαφανιστηκε και αυτο και μετα που γεννησε και το αλλο εξαφανιστηκε και αυτο. το απογευμα πριν νυκτωσει τα αυγα ηταν στην διπλανη φωλια που ειχα ψαξει και ολας οταν ειχε χαθει το αυγο και δεν ηταν εκει. αυτο εγινε και στην αλλη γεννα μεχρι που ευτυχως εφυγαν απο το μπαλκονι και ηρθαν αλλο ζευγαρι αυτο που ανεφερα στην αρχη και με αυτο ειμαι ικανοποιημενος γιατι δεν μπορουσαν να ερθουν γτ το αλλο ζευγαρι το αρσενικο ηταν πιο ισχυρο και το εδιωχναν αυτο το ζευγαρι αλλα ευτυχως γεννησαν απεναντι και δεν ενοχλουνται τωρα... Οτι καταλαβατε γτ απο τοσα που μου εβγαιναν δεν ηξερα τι να πρωτο πω ειλικρινα. αυτα που περιεγραψα δεν ειναι ψεματα και ελπιζω ορισμενοι που τους εχει γινει να με πιστεψαν
 
Back
Top