Γενικά Περιστέρια βούτες κάθονται στις ταράτσες των σπιτιών όταν τ αφήνω

Χρήστος Γκ.

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιουν 2009
Μηνύματα
4
Πόλη
Μέγαρα
Παιδιά εχω 8 περιστέρια βούτες! Οταν τα αφήνω να πετάνε πάνε πάνω καπου στα 8 μέτρα και μετά κάθονται στις ταράτσες των σπιτιών. Ξέρετε ποιός είναι ο λόγος και γίνεται αυτο;

Ευχαριστω προκαταβολικά Χρήστος 🙂
 
αν ειναι βουτες, δεν ειναι εκπαιδευμενα, κοιτα αν εχουν τα φτερα τους, αν τα εχουν, κλειστα μια βδομαδα μεσα με λιγο φαγητο και ξαναδοκιμασε.
 
Nα ξεχωρίσεις από τα 8 πια πετάνε περισσότερο και κάθονται στην ταράτσα παρασυρόμενα από τα ποιο τεμπέλικα.
Αυτά έστω 1,2,3 να είναι να τα πετάς πρώτα και να τα αφήνεις να πετάν αρκετά και μετά από αρκετές πτήσεις σταδιακά να προσθέσεις και από ένα από τα ποιο τεμπέλικα που θέλουν να κάθονται στην ταράτσα.
Εάν κανένα δεν θέλει να πετάει τότε η ράτσα τους θα είναι διασταυρωμένη.
 
για να σου λύσουμε το πρόβλημα σου πρώτα πρέπει να μας δώσεις κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα περιστέρια σου.
1 ε'ισαι σίγουρος ότι είναι βούτες;
2 καθε πότε τα πετάς;
3 και πως τα πετάς
αν μας πεις αυτα τα τρία τότε θα βρούμε το λάθος.
 
Καλησπερα παιδια. Ειχα ενα προβλημα κ εμεινα καιρο εκτος διαδυκτιου. Σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας, τελικα τ χαρισα τα περιστερια, μια χαρα ειμαι με τ 20 μικροσκοπικα πουλακια μου. Τωρα οταν μου τις εδωσαν, βουτες μου ειπαν οτι ειναι.Απο κι και περα τι ρατσα ειναι, ο θεος και η ψυχη του.
 
Back
Top