Ασθένειες Περιστέρια που συμπεριφέρονται σαν ζόμπι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης BaZa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

BaZa

PB New Member
Εγγραφή
1 Απρ 2020
Μηνύματα
2
Πόλη
Πάτρα
Παρακαλώ για πληροφορίες από κάποιο καλό πτηνίατρο -κτηνίατρο και δυνατότητες θεραπείας για περιστέρια πού συμπεριφέρονται σαν ζόμπι και γυρίζουν τα κεφάλια τους ανάποδα και δεν μπορούν να πετάξουν και να φάνε, όπως εκείνα στην πλατεία της Μόσχας που ο δήμαρχος της πόλης το απέδωσε σε ψευδοπανώλη. Υπάρχει σχετικό video για αυτά στο διαδίκτυο και πολλές εφημερίδες έγραψαν σχετικά. Στη γειτονιά μου κάθε μέρα τα αυτοκίνητα πατάνε αυτά τα περιστέρια. Είναι φανερό ότι έχει διαταραχθεί το σύστημα ισορροπίας τους.
 
Νομιζω περιγραφεις συμπτωματα παραμυξιωσης.
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το CIPLOX 250 μπορεί να βοηθήσει.
[automerge]1585766835[/automerge]
Γιάννη σε ευχαριστώ θερμά. Το CIPLOX 250 μπορεί να βοηθήσει,25 πρωί βράδυ. Τι άλλο ξέρεις και εάν το έχουν τα φαρμακεία.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το Ciplox δεν το γνωριζω φιλε μου, εχω ακουσει οτι καποιοι το παλευουν με Baytril αλλα γενικα σπανια συνερχεται πουλι που νοσει.
Αποτελεσματικος ειναι σιγουρα ο εμβολιασμος αλλα εφαρμοζεται σε υγιη πουλια. Εμβολιο σιγουρα κυκλοφορει απο την Chevita.
 
Παρακαλώ για πληροφορίες από κάποιο καλό πτηνίατρο -κτηνίατρο και δυνατότητες θεραπείας για περιστέρια πού συμπεριφέρονται σαν ζόμπι και γυρίζουν τα κεφάλια τους ανάποδα και δεν μπορούν να πετάξουν και να φάνε, όπως εκείνα στην πλατεία της Μόσχας που ο δήμαρχος της πόλης το απέδωσε σε ψευδοπανώλη. Υπάρχει σχετικό video για αυτά στο διαδίκτυο και πολλές εφημερίδες έγραψαν σχετικά. Στη γειτονιά μου κάθε μέρα τα αυτοκίνητα πατάνε αυτά τα περιστέρια. Είναι φανερό ότι έχει διαταραχθεί το σύστημα ισορροπίας τους.
Καλησπέρα και απο εμένα φίλε μου! Η περιγραφή που κανεις ειναι 100% τρελα που λέμε και εμείς οι περιστεραδες κοινώς (ψευδό πανώλη)Δυστηχως σε αυτόν τον δρόμο δεν υπάρχει επιστροφή...η μόνη λύση εμβόλιο ενέσιμο τον 80 δόσεων! Το λεγόμενο (γάλα)να κάνει τον απαιτούμενο κύκλο η ασθένεια και οτι μπορέσεις με το εμβόλιο να σωθεί!
 
@Jimroukas, πώς ονομάζεται αυτό το εμβόλιο των 80 δόσεων και σε τι κόστος (αν ξέρεις) πωλείται;
Το εμβόλιο ειναι της εταιρίας nobilis και λέγετε paramyxo p201 για την τιμή του δεν θυμάμαι να σου πω ακριβώς.. Αλλα μπορείς να το ψάξεις!
 
Back
Top