Φροντίδα Περιστέρι στο μπαλκόνι

αννια

PB New Member
Εγγραφή
24 Απρ 2024
Μηνύματα
3
Καλησπέρα σας
Χρειάζομαι την βοήθεια σάς σχετικά με ένα περιστατικό που συνέβη σήμερα
Αφού έγινε μία γενική καθαριότητα στο μπαλκόνι μου ανακάλυψα ότι πίσω από κάτι αντικείμενα υπάρχουν δύο περιστέρια ένα λευκό και ένα λίγο γκρίζο
Προσπάθησα να τα διώξω και είδα ότι δεν έφευγαν και στην προσπάθεια αυτή το ένα πήγε αρκετά έξω με αποτέλεσμα να κρατιέται από την άκρη του μπαλκονιού χωρίς να μπορεί να πετάξει έπεσε κάτω (1ος) δεν χτύπησε ευτυχώς είδα ότι δεν πετάει και πλησίαζε κοντά στο δρόμο πήγα το ανέβασα ξανά επάνω στο μπαλκόνι μαζί με τό άλλο τρόμαξα παρά πολύ νόμιζα ότι τού έκανα κάτι κακό
Όταν το ξανά έφερα πάνω παρατήρησα ότι φοβούνται να πλησιάσουν το κενώ
Και τα δύο δεν ξέρω τι να κάνω πως πρέπει να φερθώ τα έχω αφήσει εκεί δεν τα πειράζω
Αλλά είδα ότι ήρθε ένα άλλο περιστέρι και επιτέθηκε στο λευκό τα βλέπω πολύ τρομαγμένα και στεναχωριέμαι πολύ ξέρεις κάνεις τι πρέπει να κάνω
Τούς έβαλα λίγο ψωμί να φάνε αλλά δεν το τρώνε
Λέτε να είναι απλά μικρά και όταν νιώσουν έτοιμα να πετάξουν?
Να έχουν μεγαλώσει ίσως εκεί και να φοβούνται να πετάξουν?
 
Καλησπέρα.
Ανέβασε μια φωτογραφία για να δούμε αν είναι μικρά.
Ψάξε στο σημείο που τα βρήκες, ίσως να έχουν φτιάξει φωλιά.
ούς έβαλα λίγο ψωμί να φάνε αλλά δεν το τρώνε
Μπορείς να πάρεις τροφή για περιστέρια από ένα pet shop.
 
Καλημέρα,
Πρόκειται για νεαρά πουλιά. Προφανώς δεν πήρες είδηση ότι είχαν χτίσει εκεί φωλιά οι γονείς τους όλο αυτό τον καιρό. Παρόλα αυτά είναι αρκετά μεγάλα και σε λίγες μέρες θα πετάξουν από το σημείο αυτό οπότε μην τα ενοχλείς καθόλου προς το παρόν. Οι γονείς τους θα τα καθοδηγήσουν μόνοι τους.
 
Back
Top