Γενικά Πετρούλα (budgie)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FIRFIR
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

FIRFIR

PB New Member
Εγγραφή
12 Δεκ 2015
Μηνύματα
157
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πάνε 9 μέρες τώρα που έφυγε ξαφνικά από τη ζωή το ένα από τα παπαγαλακια μας η Πετρούλα. Την άκουσα ένα βράδυ πριν κοιμηθώ να κάνει κάποιους περίεργους ήχους. Την πήρα στα χέρια μου προσπάθησα να καταλάβω τι συμβαίνει. Μετά από ένα δυο λεπτά ξεψύχησε στα χέρια μου. Την έβαλα σε ένα κουτάκι κ την επόμενη μέρα την έθαψα σε μια γλάστρα στο μπαλκόνι. Δεν την έδειξα στο ζευγάρι της τον φιρφιρικο δεν ξέρω αν θα το άντεχα. Τώρα αυτός έμεινε μόνος κ εγώ να αναρωτιέμαι γιατί. Ήταν μια χαρά έτρωγε κελαηδουσε όλη μέρα. Ο Πτηνιατρος είπε ανακοπή.
[automerge]1558777635[/automerge]
Δεν ξέρω κ πως να ανεβάσω φωτό από το κινητό να δείτε πόσο όμορφο πουλάκι ήταν. Την έσωσα από πετσοπ,
τρία χρόνια κ κάτι μας έδινε μόνο χαρές...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λυπάμαι πολύ.

Άλλαξε το μέγεθος της φωτογραφίας πριν την ανεβάσεις.
 
Ααχ όχι... Τι γίνεται ρε παιδιά τελευταία... Κάθε μέρα πεθαίνει και από ένα πουλάκι 😢
Λυπάμαι πολύ Δέσποινα. Όλοι μας εδώ μέσα καταλαβαίνουμε πως νιώθεις...
Λυπάμαι για την απώλεια σου.
 
Λυπάμαι πολύ...
Ο γιατρός έκανε νεκροψία Δέσποινα;
[automerge]1558784817[/automerge]
. Δεν την έδειξα στο ζευγάρι της τον φιρφιρικο δεν ξέρω αν θα το άντεχα...
Δεν υπάρχει λόγος να γίνει αυτό, σε καμία περίπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όχι δεν έκανε νεκροψία δεν το θεώρησε απαραίτητο αφήστε που κι εγώ δεν θα το άντεχα. Του είπα τι έγινε κ κατέληξε στην ανακοπή. Όσο για το ζευγάρι της πραγματικά δεν ξέρω αν κατάλαβε τι έγινε. Τώρα που είναι μόνος πάει κ κολλάει στα κάγκελα κ μιλάει με τα καναρίνια. Και φαίνεται να έχει πιο πολύ την ανάγκη να επικοινωνήσει μαζί μας αν κ είναι άγριο πουλάκι. Δεν ξέρω αν θα πάρω άλλο ίσως αργότερα κ σίγουρα όχι θηλυκό. Άραγε θα μπορούσε να τα βρει με ένα άλλο αρσενικό; Σας ευχαριστώ κ πάλι όλους..
 
Την καλησπέρα μου! Λυπάμαι βαθύτατα για την ξαφνική και απρόοπτη απώλεια της... Πολύ κρίμα... Δεν ξέρω τι να πω... Είναι θλιβερό να πεθαίνουν άδικα και ξαφνικά πλάσματα που μας "γεμίζουν" χαρά. 😓

Εύχομαι το ταίρι της να μην επηρεαστεί και να συνεχίσει την καθημερινότητα του!
 
Back
Top