Γενικά Πετ Σοπ Θεσσαλονίκης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης roulavla
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

roulavla

PB New Member
Εγγραφή
11 Δεκ 2008
Μηνύματα
59
Πόλη
Καβάλα
Εχθές 27/8 πήγα στη Θεσσαλονίκη για επαγγελματικούς λόγους και είπα να επισκεφθώ το πολυδιαφημισμένο πετ σοπ στην περιοχή αεροδρομίου. Χάλια η κατάσταση. Είχε 2 κοκατού και 3 μακάο σε άθλια κατάσταση. Τα πουλιά ήταν μαδημένα και με τις ουρές τους χάλια, τα κλουβιά τους τόσο βρώμικα που δεν μπορούσες να πλησιάσεις, το νερό τους μπορεί να είχε να αλλαχθεί και 10 ημέρες (πράσινο και με τροφή).
Είχε και κουταβάκια τα οποία και αυτά ήταν σε άθλια κατάσταση. Σημειοτέον οι υπάλληλοι αγενέστατοι.
Πως μπορούν βρε παιδιά και επιβιώνουν τέτοια μαγαζιά; Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι ώστε να τα εξαλείψουμε;😡 Αυτές δεν είναι ανθρώπινες συνθήκες καλύτερα τα ζώα να αφαιθεούν ελεύθερα, έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να επιβιώσουν. Όλοι αυτοί είναι εκμεταλευτές και απάνθρωποι και εμείς δεν κάνουμε τίποτα;
 
δεν ειναι φιλε απο τα καλα πετ σοπ της Θεσσαλονίκης εχω παει και ειδα χαλια η κατασταση αστα να παν.
 
επιβεβαιωνω τον φιλο που ανοιξε το θεμα. Εμενα με στεναχωρησε η κατασταση των πουλιων που ειδα εναν πυρρουλα που ανασαινε αργα και με δυσκολια ανοιγοκλεινωντας το στομα του ενω ενα αλλο πουλακι ηταν εντελως γυμνο απο φτερωμα σαν μαδημενο κοτοπουλο εκτος απο λιγα φτερα στο κεφαλι. Τρομαξα να το γνωρισω τι πουλι ηταν (καναρινι)." Εννοειται οτι τα αρρωστα πουλια ηταν διπλα στα υπολοιπα και μεσα στη βρωμια.
 
εγω μια μερα ειχα δει σε ενα ψοφιο κοκατιλ μεσα στο κλουβι του και τους το ειπαμε και το μεζαψαν μετα αρχισαν να τα κανουν καλιτερα πλουσια η διατροφη των πουλιων και καθαρα κλουβια
 
Συμφωνώ κι εγώ παιδιά...χαλια η κατάσταση στο συγκεκριμενο μαγαζί..όμως εδώ που τα λέμε στη θεσ/νικη όσα πετ σοπ είδα, ελάχιστα ήταν σε καλύτερες συνθήκες. Σκυλιά μες τη βρώμα, χωρίς νερό, πουλιά άρρωστα μαζί με τα άλλα.. Δραμααα... Και απο ποιόν να εμπιστευτείς να αγοράσεις...
 
Back
Top