Γενικά Πηρα αρσενικο για το πιγκουινάκι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pigaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pigaki

PB Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
945
Πόλη
Μυτιλήνη
Ευχαριστω! Μα δεν ειναι πανεμορφα;

Επι την ευκαιρια, σημερα πηρα για τη χηρα μου αρσενικο!
Ο οποιος μαλλον ειναι θηλυκια, οποτε ερχομαι στα λογια σου Georgina: ακομα κι εγω (μια πιγκουινο-μανα) μπερδευτηκα! ΕΙναι πολυ δυσκολο να ξεχωρισεις τα 2 φυλα. Ο μονος σιγουρος τροπος ειναι το κελαηδισμα. Αν και υπαρχει η πιθανοτητα ο petshop-ας να μου επιασε κατα λαθος αλλο πουλι, γιατι στο κλουβι γινοταν χαμος!
Δεν ξερω τι να κανω τωρα, να του το παω πισω και να παρω αρσενικο;
Το πουλακι εινα υγιες, πανεμορφο και σχεδον ημερο!
Χεχε... υπαρχει και η αλλη εκδοχη: να το κρατησω και να παρω και αρσενικο (απλως υπαρχει προβλημα χωρου-αλλιως εννοειται οτι αυτο θα εκανα! Αλλα απο την αλλη, ολοι οι καλοι χωρανε:D)
 
I giagia mou elege panta ekei pou einai xoro gia 4 einai kai xoro gia 5...


Alexandros
 
I giagia mou elege panta ekei pou einai xoro gia 4 einai kai xoro gia 5...


Alexandros

...:agree
Εξαλλου πως να το δωσω πισω τωρα; Θα στεναχωρηθω...☹ Και που θα βρει καλυτερα απο μενα, σε τι χερια θα πεσει;

Αλλα λυστε μου μια απορια: ποιος θα με φιλοξενησει οταν με πεταξουν εξω οι δικοι μου με τοσα πουλια που εχω κουβαλησει;
Νομιζω πρεπει να ψαχνουμε σπιτι Georgina, να μεινουμε μαζι τωρα που θα μας αποκληρωσουν!
 
Πρωινα νεα:
τελικα το ενστικτο της "μανας" και οι γνωσεις μου δεν ειναι αχρηστες.
Οντως διαλεξα αρσενικο.
Σημερα το πρωι 8 παρα, με ξυπνησε κελαηδισμα και πρωινο σ@ξ! Ακομα δεν τον πηρα και την επεσε στη μικρη μου!😱 Και τωρα που σας γραφω τα ιδια κανουν!
Προφανως χθες δεν κελαηδισε επειδη ηταν ακομη σοκαρισμενο απο τη μεταφορα και την αλλαγη περιβαλλοντος!
 
Καλοριζικος ο αντρας αν και θα επρεπε να σε μαλωσουμε που τον εριξες απευθειας στο ψητο

ΜΦΧ
Πανος
 
Καλορίζικο Γεωργία, χαίρομαι που έφτασε η στιγμή.
Pigaki είπε:
Και τωρα που σας γραφω τα ιδια κανουν!
Προφανως χθες δεν κελαηδισε επειδη ηταν ακομη σοκαρισμενο απο τη μεταφορα και την αλλαγη περιβαλλοντος!
Δηλαδή αν δεν ήταν σοκαρισμένο τι άλλο θα έκανε σήμερα; 😱
 
Nα σου ζήσει το πιγκουινάκι! Και καλούς απογόνους! Πως τον βάφτησες;
 
Να το χαίρεσαι Pigaki το νέο σου παιδάκι! Καμιά φωτο έχεις να το δούμε κ να το θαυμάσουμε κ εμείς;
 
Καλορίζικο Γεωργία, χαίρομαι που έφτασε η στιγμή.

Δηλαδή αν δεν ήταν σοκαρισμένο τι άλλο θα έκανε σήμερα; 😱

Ελα ντε!
Καταρχην ευχαριστω που ανοιξες αντιστοιχο θεμα. Παραλειψη μου.

Δεν ειχα κλουβι εφεδρικο για να τον βαλω σε καραντινα, φαινεται υγιης, κι ετσι πηρα το ρισκο. Ευτυχως ολα καλα.
Η Πιγκουινα δεν εχει "κλαψει " καθολου απο χτες. Τις τελευταιες μερες μας ειχε τρελλανει στο "πικ-πικ"(κανει ενα σπαστικο "κλαμα"-αν κ την αγαπαω με τρελλαινει)
Για ονομα δεν ξερω ακομα, δεν βιαζομαι. Θα αφησω να "γνωριστουμε" πρωτα και βλεπουμε. Καμια φορα εχουν καποιες συνηθειες και αυτες σου δειχνουν το ονομα.
Φωτο θα βαλω αργοτερα, δεν θελω να το πιανω κλπ προς το παρον.
 
Να σου ζησουν Γεωργια!
Ευχομαι να περασετε ολοι μαζι, πολλα-πολλα χρονια... Τρυφερα και χαρουμενα!
 
Kalorisiko to kainurgio arseniko.




Arseniko einai kai an bori ti toulia tou kanei, kai pios kseri poses meres den borouse na kani tin toulia...omos afti i thiliki,i mikri, apo pou mathene na ton fini tin proti mera ;

:107:
 
Μονη χωρις αρσενικο εδω και 2 μηνες... Μολις τον ειδε του εκανε τα γλυκα ματακια:105:
Ειναι και κουκλος ο ατιμος:16:
 
Γιατι την εχω περιπου 5 χρονια και δεν εχει κανει ποτε ουτε ενα αυγο, με ή χωρις αρσενικο! Ενω η αλλη θηλυκια που ειχα εκανε παρα πολλες γεννες, τοσο σε σημειο που αρρωστησε και πεθανε.

Για τη φωτο επιφυλασσομαι, εχω τεχνικα προβληματα😕. Την εχω τραβηξει αλλα δεν μου την περναει στο pc. Αλλα αργα ή γρηγορα θα βρω τη λυση και θα τη βαλω!
 
Back
Top