Ασθένειες Πιθανόν τραυματισμός νεοσσού ζεμπράκι

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2014
Μηνύματα
240
Πόλη
Βούλα
έβαλα μπετατίμ διαλυμένο με νερό. Ευχαριστώ!
έβαλα μπετατίμ διαλυμένο με νερό. Ευχαριστώ!
Kαλησπέρα, πήρα στα χέρια μου μωράκι ζεμπράκι 24 ημερών και διαπίστωσα ότι είχε μία σταγόνα αίμα. Δεν καταλαβαίνω εάν είναι κάποιο φτερό το οποίο έχει μόλις βγεί. Υπάρχει περίπτωση να έχει καρφωθεί κάτι; Του έβαλα μπετατίμ διαλυμένο με νερό. Ευχαριστώ!



P3242067mikr.webp
 
Μπορεις να μας δωσεις κι αλλες πληροφοριες και πιο αναλυτικες φωτογραφιες με το σημειο που πιθανολογεις οτι ειναι χτυπημενο; Τα φτερα οταν βγαινουν δεν ματωνουν. Ισως καποιο αλλο το τσιμπαει εαν δεν ειναι μονο του στο κλουβι
 
Tελικά το τσιμπάει ο μπαμπάς του. Το μικρό όμως είναι 24 ημερών και το ταίζουν ακόμα. Με το που δώ να τρώει μόνο του θα πρέπει να το βγάλω από το κλουβί. Πότε υπολογίζετε ότι θα ξεκινήσει να τρώει μόνο του;
 
Tελικά το τσιμπάει ο μπαμπάς του. Το μικρό όμως είναι 24 ημερών και το ταίζουν ακόμα. Με το που δώ να τρώει μόνο του θα πρέπει να το βγάλω από το κλουβί. Πότε υπολογίζετε ότι θα ξεκινήσει να τρώει μόνο του;
Για να μην το τσιμπούν αλλά να μπορούν να το ταΐζουν καλά είναι να τοποθετήσεις μεταξύ τους το χώρισμα της ζευγαρώστρας.
Στα καναρίνια πιάνει. Για τα ζεμπράκια δεν ξέρω.
 
Επειδη και μενα μου ετυχε κατι παρομοιο χωρισα τον πατερα και το μεγαλωσε η μανα μονη της. Πριν κανεις ομως κατι τετοιο βεβαιωσου οτι η μανα του το ταϊζει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top