Φροντίδα Πιπίλα ταίσματος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billoss1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billoss1

PB Member
Εγγραφή
28 Φεβ 2016
Μηνύματα
616
Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν😛μηπως ξερει καποιος που μπορω να προμηθευτω πιπιλα ταισματος νεοσσων;
 
Ναι κοριτσια αυτες τις ξερω! Απλα ψαχνω την πλαστικη! Ειναι καπως διαφορετικη! Δεν ξερω αν εχει καποιο ειδικο ονομα! Ειναι αυτη που εχει απεξω η κρεμα νεοσσων της orlux... Θελω απλα να υπαρχει για ωρα αναγκης! Καλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε!
 
Τις πρώτες μέρες ζωής των νεοσσων μια κομμένη οδοντογλυφιδα κάνει άψογη δουλειά. Μετά πολυ μικρές συριγγες. :)
 
Υπάρχουν βελόνες με διαφορετικό διαμέτρημα στην οπή για όλες τις "ηλικίες" των μικρών.
Χρειάζονται όμως πολύ περισσότερα από τον κατάλληλο εξοπλισμό για να μη βάζουμε σε κίνδυνο τη ζωή των πτηνών μας.
Η θερμοκρασία του χυλού ταΐσματος, η αποστείρωση των προς χρήση "εργαλείων" θα πρέπει να μας κάνει να είμαστε περισσότερο προσεκτικοί στις επιλογές μας.
 
Επίσης θα ήθελα να πω πως μόνο σε περίπτωση ανάγκης θα πρέπει να ταΐζουμε με συνέπεια τα μικρά για να μην απενεργοποιούμε το σχετικό με το τάισμα ένστικτο των γονιών τους.
 
απλα θελω να ειμαι ετοιμος αν κατι συμβει
Να πάρεις και ενα θερμόμετρο τροφίμων. Εγω είχα βρεί ένα με 12 ευρώ. Μου έλυσε τα χέρια, το χρησιμοποιησα μετά και με το γατάκι μου αλλά και σε κάτι συνταγές του Άκη.:)
 
Back
Top