Γενικά Πιστεύετε στον έρωτα με την 5η μάτια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης b@bis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

b@bis

PB New Member
Εγγραφή
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
22
Πόλη
Αθήνα
την debbi οπως σας ειχα πει, την αγορασα στις 25 Αυγ. το απογευμα, την επομενη μέρα έφαγε μαρουλι απο το χερι μου!

τις μέρες που μεσολάβησαν, προσπάθησα να κερδίσω την εμπιστοσύνη της, και πολύ σύντομα με άφησε να βάλω το χερι μου μεσα στο κλουβί και να την χαϊδέψω!

σήμερα το μεσημέρι όπως την παρατηρούσα, λυπηθηκα που την έβλεπα πίσω από τα κάγκελα και είπα να το ρισκάρω και να τη βγάλω για την πρωτη της πτήση...

την έβγαλα(την debbi εννοω!) με ήρεμες-αργές κινησεις, και αυτη αμέσως έκανε μια αναγνωριστηκη πτήση μεσα στο καθιστικο, και μετα καθησε στο δαχτυλο μου!

μετα από λιγο τραβηξα και ένα βιντεο για να μοιραστω τη χαρά μου μαζί σας!

πέντε μερες μαζι και νίωθω ότι ηδη εχουμε ερθει πολυ κοντα...

πως λέτε να εκμεταλευτώ την τόσο σύντομη εξοικίωση της μαζί μου;
τι θα μπορουσα να την εκπαιδευσω να κανει;

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
:DΤελειο το μικρο σου!:D

Μπραβο σας που τοσο γρηγορα σε εμπιστευθηκε τοσο πολυ! Μου θυμισε πολυ το δικο μου κοκατιλακι. 🙂 τοσο ησυχη ηταν και τρελαινοταν να της ξυνεις το κεφαλακι για ωρες...

Ειναι πανεμορφη, να την χαιρεσαι!
 
Θαλεγα οτι ειναι μια κουκλα και το ξερει! Αφησε την να σουδειξει εκεινη τι της αρεσει περισσοτερο, προς το παρον το μεγαλο της ατου ειναι η ανεση και η αυτοπεποιθηση που.. Αποπνεει παρα το γεγονος οτι την ταραζεις στο χαιδεμα!
 
μπαμπη εκτος απο την ντεμπυ μου αρεσει ο τροπος γραφης σου και το χιουμορ σου!
μην νομισεις σου κανω καμακι ομως εεε;
 
σε τοσο μικρο διαστημα, να δειχνει τοση εμπιστοσυνη! Μπραβο και στους δυο σας! Ειναι πολυ καλο πουλακι! Να το χαιρεσαι! 🙂
:Dπολυ καλη ολη η παρουσιαση Μπαμπη!
 
Είναι μια όμορφη cockatiel. Φαίνεται σαν τα δίδυμα να μου Οδυσσέα :D
 
μπαμπη εκτος απο την ντεμπυ μου αρεσει ο τροπος γραφης σου και το χιουμορ σου!
μην νομισεις σου κανω καμακι ομως εεε;

να 'σαι καλα Δημητρη, δεν σε παρεξηγώ, εξάλλου μια παρεα είμαστε εδω μέσα...

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά σας και σας παρακαλώ να μου λέτε ανοιχτα τη γνώμη σας, γιατι είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με την εκπαίδευση-εξημέρωση παπαγάλου.

Καθε παρατήρηση-συμβουλή δεκτή...
 
Μια κούκλα είναι και δείχνει και καλό χαρακτήρα :D, Να την χαίρεσαι.
 
Back
Top