Ασθένειες Πιστεύω πως έχουν και τα δύο ακάρεα

GiovanniTz

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
14
Καλησπέρα! Ο αρσενικός μου απο χθες το πρωί κάτι επαθε και δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει! Τον έχω σε ζευγαρώστρα με χώρισμα με το θηλυκό. Για κελάδημα ούτε λόγος εδώ και δυο βδομάδες, αλλα απο χθες ουτε καν τιτιβίζει παρα μονο οταν παω κοντά του... Και χθες και σήμερα κοιμηθηκε απο τις 4 30 το απόγευμα ενω ολο το πρωί ήταν ζωηρός... Επίσης και τα δύο πιστεύω οτι εχουν ακάρεα ενεκα συμπτωμάτων.. Και πηρα pulmosan... Βεβαια το θηλυκο είναι μονίμως υπερκινητικό... Πφφφ δεν ξερω... Μετα απο 8 χρονια ειπα να ασχοληθώ ξανά αλλά μάλλον δεν με θελει... Και αυτό με στεναχωρεί... Περιμένω σχολιά σας συντομα... Κ ευχαριστω εκ των προτερων
 
Τι συμπτωματα ειδες;
Έκαναν σαν να σπάνε σπόρια ενώ δεν ετρωγαν και κάνουν αποτομες κινήσεις σαν να θέλουν να βγάλουν κάτι, απλά το θηλυκό είναι ζωηρότατο ενω ο αρσενικός όχι... Και συχνα πυκνά φουσκωμένος, δεν ξέρω αλλά νομίζω πρέπει να χει και κατι αλλο ο παίδαρος
 
Ναι εννοείται, αλλά είναι εντάξει... Ουτε καρίνα ουτε φουσκωμενη κοιλια.. Και οι κουτσουλιες φυσιολογικες οπως πριν
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Όχι αν και μεχρι προχτες τα ειχα μεσα εξω. Παίζει να κρύωσε; Γτ μολις ειδα οτι οι κουτσουλιες του ειναι πολυ υγρες
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Βασικά κάνει μια περίεργη κίνηση όταν αφοδεύει σαν να παει πανω κατω το κορμί του... Τέλος πάντων σε ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια, θα το παρακολουθησω και ελπίζω να μην ειναι κάτι σοβαρό
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Η κίνηση που περιγράφεις είναι μια ένδειξη δυσκολίας την ώρα της κουτσουλιάς.
Αν όντως βλέπεις κάτι τέτοιο θα συμβούλευα επιτακτικά να το δει πτηνίατρος.
Επίσης μια ερώτηση.. έβαλες pulmosan ή απλά το αγόρασες για να το χρησιμοποιήσεις ανάλογα με τις συμβουλές;
 
Back
Top