Γενικά Πιστοποιητικά έγγραφα παπαγάλου εισαγωγής

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gio-pepe
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gio-pepe

PB Member
Εγγραφή
19 Νοε 2008
Μηνύματα
96
Πόλη
Ιωάννινα
ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα δεν πειραζει. Τι ακριβως θα πρεπει να ζητησω απο αυτον που θα αγορασω εναν παπαγαλο και συγκεκριμενα ζακο; Πειτε μ λιγο αναλυτικα τι θα πρεπει να εχει γιατι βρηκα εναν που τους πουλαει 850-950 μολις εχει σταματησει την κρεμα. Και μ ειπε οτι ειναι απο βελγιο. Τι να του ζητησω προκαταβολικα ετσι ωστε ας πουμε ειμαι λιγο περισοτερο καλυμμενος απο θεμα μαιμουδιας;
 
ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα δεν πειραζει. Τι ακριβως θα πρεπει να ζητησω απο αυτον που θα αγορασω εναν παπαγαλο και συγκεκριμενα ζακο; Πειτε μ λιγο αναλυτικα τι θα πρεπει να εχει γιατι βρηκα εναν που τους πουλαει 850-950 μολις εχει σταματησει την κρεμα. Και μ ειπε οτι ειναι απο βελγιο. Τι να του ζητησω προκαταβολικα ετσι ωστε ας πουμε ειμαι λιγο περισοτερο καλυμμενος απο θεμα μαιμουδιας;
Εμάς μας έδωσε αντίγραφο εγγράφου εισαγωγής (CZ) στο οποίο αναφερόταν ο αριθμός δακτυλιδιού του, ηλικία, αρ. εκτροφέα κ.ά., ήταν 5μιση μηνών, πληρώσαμε 1400e, τρεφόταν μόνο του, προφορικά είχαμε κανονίσει ότι αν βρει κάτι ο γιατρός τις πρώτες 20 ημέρες, είχε την ευθύνη ο πωλητής - εισαγωγέας, το πήγαμε στον Πτηνίατρο, έκοψαν τα φτεράκια του και μεγαλώνει κοντά μας!
 
Back
Top