Γενικά Πληροφορίες για Αλεξαδρινό παπαγάλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης arisvoug
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

arisvoug

PB Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2008
Μηνύματα
162
Πόλη
Σάμος
Καλησπέρα σε όλους...
Θα ήθελα να μου πείτε ότι ξέρετε για τους Αλεξανδρινούς παπαγάλους... Έχω διαβάσει και άλλα θέματα αλλα δέν με διαφώτησαν.. Π.χ.στο κόστος και άλλα...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D
 
δεν υπαρχει τιμοκαταλογος, ο καθενας ζηταει το ποσο που νομιζει. τον εχω βρει 200,350 και 700. το μεγεθος του δεν σε ενοχλει;
 
Aρη γνωμη μου ειναι αν παρεις αλεξανδρινο παπαγαλο να διαθεσεις λιγα παραπανω χρηματα για να παρεις ταισμενο στο χερι!
 
Nαί και εγώ αυτό λέω...
Συγκεκρημένα τον έχω βρεί με 300Ε ταισμένο στο χέρι πιστεύω είναι καλή τιμή... Εσείς τι λέτε;
Dimitri εσύ τον είχες βρει ταισμένο στο χέρι με 200Ε;
 
Καλη ειναι η τιμη για ηρεμο Αλεξανδρινο.Βλεπω ομως οτι μενεις Χαιδαρι. Οι αλεξανδρινοι εχουν απιστευτα δυνατη και ενοχλητικη φωνη. Δεν φανταζεσαι για τι φωνη μιλαμε! Εισαι σιγουρος λοιπον οτι δεν θα χεις προβλημα με τους γειτονες;
 
Συγκεκρημένα μου έρχερτε κουτί διότι σε ένα μήνα μετακομίζω στην Σάμο και εκεί θα είμαι σε μονοκατοικία... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!)
 
μονο για ταισμενο στο χερι, εχω τηνταπεινη γνωμη, οτι πρεπει να κοιτας. 300 ειναι καλα νομιζω αν και αυτο το πουλι ειναι ανεξηγητα ακριβο.
 
Γιατί;Δέν είναι ''καλός''παπαγάλος;Έχω ακούσει οτί είναι εξερετικοί παπαγάλοι παρόλο που φονάζουν αρκετά... Επίσεις είναι και μεγάλοι σε μέγεθος(που πάντα ήθελα τέτοιο παπαγάλο)καί πανέμορφοι μηλάνε σχετικά εύκολα κτλ... Προσανατολίστεμε λίγο πιο συνγκεκριμένα...
Ευχαριστώ!
 
Aρη να το ψαξεις καλα γιατι εγω ειχα αγορασει αγριο αλεξανρινο και ηταν μικρος σχετικα με αυτο που εβλεπα στις φωτο και στα βιντεο! Κανε ερωτηση στον Αργυρου στη Ροδο! Αν μπεις στη σελιδα του θα δεις φωτο με μεγαλους αλεξανδρινους, κανε μια ερωτηση γιατι εχει πολυ ωραια πουλια και η τιμη αν σου φανει λιγο ακριβος οταν τον δεις απο κοντα θα καταλαβεις οτι αξιζε τα λεφτα του!
 
Back
Top