Γενικά Πληροφορίες για Borders

thanmar78

PB Member
Εγγραφή
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
240
Πόλη
Ρούτσι
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να βρω μερικές σελίδες με πληροφορίες για Borders? Αυτές που βρίσκω με το google τις έχω εξαντλήσει και θέλω ακόμα μερικές πληροφορίες, αν κάποιος φίλος ή φίλοι έχει εκτροφή με τέτοια πουλιά θα χαρώ να μου στείλει ενα p.m. Να τα πούμε αναλυτικά.

Σας ευχαριστω
Φιλικά
 
Θάνο,θα σου πρότεινα να γράψεις τις απορίες σου εδώ,
μιας και άνοιξες αυτό το thread, ώστε οι πιθανές απαντήσεις να είναι κτήμα όλων. Μάλιστα φαντάζομαι θα υπάρξει ενδιαφέρον και απο άλλα
παιδιά για το πολύ όμορφο αυτό καναρίνι εμφάνησης.
 
Από μένα πάντως υπάρχει ενδιαφέρον. 🙂 Πες μας τι ακριβώς θες να μάθεις και όλο και κάποιος θα γνωρίζει.
 
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να βρω μερικές σελίδες με πληροφορίες για Borders? Αυτές που βρίσκω με το google τις έχω εξαντλήσει και θέλω ακόμα μερικές πληροφορίες, αν κάποιος φίλος ή φίλοι έχει εκτροφή με τέτοια πουλιά θα χαρώ να μου στείλει ενα p.m. Να τα πούμε αναλυτικά.

Σας ευχαριστω
Φιλικά

Θανο υπαρχει ενα πολυ καλο βιβλιο
James Blake The Border Canary
εαν δεν το βρεις να προσπαθησω να το βγαλω φωτοτυπιες να στο στειλω

ΜΦΧ
Πανος
 
Φίλοι καλησπέρα οι ερωτήσεις μου είναι κυρίως στους τύπους πτερωμάτων που πρέπει να έχουν τα ζευγάρια μου ώστε να πάρω όμορφα πουλιά ικανά να ανταγωνισθούν άλλα. Σε γενικές γραμμές ξέρω τις ονομασίες τους αλλά θέλω να μάθω περισσότερα για τους συνδυασμούς τους, ένα παράδειγμα θα αναφέρω για να γίνω πιο κατανοητός. Μπορώ να ζευγαρώσω ας πούμε ένα πουλί που το φτέρωμά του είναι yellow με ένα που είναι buff? και πως θα ξεχωρίσω το buff από το yellow? Τι πουλιά θα πάρω από αυτό το ζευγάρι; Μήπως έχω εμφάνιση του φαινομένου "λαμψ"; Αυτά για αρχή φίλοι και ελπίζω να μην σας κουράζω με τις ερωτήσεις μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Φιλικά
 
Back
Top