Ασθένειες Πληροφοριες για μωρό δεκαοχτουρα με διαρροια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης 310yiota
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

310yiota

PB New Member
Εγγραφή
8 Αυγ 2014
Μηνύματα
1
Καλησπερα,
Με λενε γιωτα και βρηκα τη σελιδα σας ενω εψαχνα να βρω λυση για ενα προβλημα που με απασχολει. Αν και εχω και 3 παπαγαλακια, θα ηθελα να σ ρωτησω σχετικα για ενα μωρο δεκαοχτουρας που βρηκα ενω εβγαζα το σκυλο βολτα. Το εχω σπιτι εδω και μια εβδομαδα και το ταιζα κιμα με φρυγανια και κροκο αυγου με φρυγανια οπως μου ειχαν πει. Το πουλακι εχει ηδη αρχισει να τρωει μονο του αλλα τις τελευταιες δυο μερες νομιζω οτι κανει διαρροια, οι κενωσεις του ειναι υδαρεις αρκετα και κιτρινες. Επιπλεον παρατηρησα οτι κουτσαινει λιγακι και ολη η κοιλιτσα του ειναι λεερωμενη με κουτσουλιες πιθανον επειδη ακουμπαει κατω. Τι μου προτεινετε να κάνω; Υπαρχει τηλεφωνο καποιου πτηνιατρου γτ η κτηνιατρος μου δεν γνωριζει αρκετα σχετικα
Ευχαριστω πολυ
Ps θα εκτιμουσα αν μου απαντουσατε συντομα
Και παλι ευχαριστω
 
Μπράβο σου που το φροντίζεις. Ίσως καλύτερα να επικοινωνήσεις με την ΑΝΙΜΑ Βρήκατε ένα νεοσσό; . Πάντως μέχρι να σου πουν, μπορείς να βράσεις λίγο ρυζάκι και να του δώσεις το ρυζόνερο να πιει αφού κρυώσει. Αν δεν πίνει, δώσε του με μια σύριγγα που θα έχεις αφαιρέσει την βελόνα, στο στόμα λίγο. Μπορείς να τους τηλεφωνήσεις και πρωί πρωί.
 
Ποιος σου είπε ότι οι δεκαοχτούρες είναι σαρκοφάγα και να του δώσεις κιμά; Ίσως να φταίει κι αυτό.
 
τώρα που τρώει μόνο του τι το ταΐζεις;
 
Back
Top