Φροντίδα Ποιά είναι η φροντίδα του καναρινιού Μαλινουά

Alexandros K

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
310
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπέρα στο φόρουμ, εδω και ένα διάστημα αποφασίσαμε οικογενειακώς να πάρουμε ένα καναρινάκι, αφου καθήσαμε και συζητήσαμε για το είδος και για τα χρώματα καταλήξαμε στο καναρίνι Μαλινουά μιας και έχει ένα μελωδικό και ονειρικό κελάιδισμα και ενα απίστευτο κίτρινο χρωμα, τώρα
μετά απο λίγη ωρα αποφάσισα να γράψω στο φόρουμ και να ρωτήσω τα εξής:
Α)Ποιά είναι η φροντίδα του πέρι κελα'ι'δίσματος;
Β)Σε τι διαστάσεων κλουβι θα εγκατασταθεί;
Γ)Υπάρχει διαθέσιμος εκτροφέας στην Ελλάδα και αν ναι έχετε να μου προτείνετε κάποιον;
Δ)Η αναπαραγωγική του διαδικασία είναι δύσκολη πέρι φωνών;
 
Α)Ποιά είναι η φροντίδα του πέρι κελα'ι'δίσματος;
Β)Σε τι διαστάσεων κλουβι θα εγκατασταθεί;
Γ)Υπάρχει διαθέσιμος εκτροφέας στην Ελλάδα και αν ναι έχετε να μου προτείνετε κάποιον;
Δ)Η αναπαραγωγική του διαδικασία είναι δύσκολη πέρι φωνών;
Α) Αν ρωτάς μόνο για το τραγούδι, τότε κατά τη διάρκεια της πτερόρροιας είναι καλό να ακούει μελωδίες από άλλα καναρίνια Μαλινουά, και μάλιστα καλής φωνητικής ποιότητας χωρίς να μπερδεύονται τραγούδια από άλλα πουλιά στα ακούσματα του.
Β) Πληροφορίες για τα κλουβιά και για τη γενικότερη φροντίδα των καναρινιών.
Γ) Υπάρχουν και μάλιστα αρκετοί. Ρίξε μια ματιά στους συλλόγους των πουλιών που υπάρχουν πληροφορίες επικοινωνίας για να έρθεις σε επαφή με κάποιους.
Δ) Η αναπαραγωγή τους είναι ίδια ακριβώς με αυτή των υπολοίπων καναρινιών. Αν ρωτάς για την επιλογή των ζευγαριών, χρειάζεται εμπειρία και καλό αυτί.
 
Α) Αν ρωτάς μόνο για το τραγούδι, τότε κατά τη διάρκεια της πτερόρροιας είναι καλό να ακούει μελωδίες από άλλα καναρίνια Μαλινουά, και μάλιστα καλής φωνητικής ποιότητας χωρίς να μπερδεύονται τραγούδια από άλλα πουλιά στα ακούσματα του.
Β) Πληροφορίες για τα κλουβιά και για τη γενικότερη φροντίδα των καναρινιών.
Γ) Υπάρχουν και μάλιστα αρκετοί. Ρίξε μια ματιά στους συλλόγους των πουλιών που υπάρχουν πληροφορίες επικοινωνίας για να έρθεις σε επαφή με κάποιους.
Δ) Η αναπαραγωγή τους είναι ίδια ακριβώς με αυτή των υπολοίπων καναρινιών. Αν ρωτάς για την επιλογή των ζευγαριών, χρειάζεται εμπειρία και καλό αυτί.

Πωπω τι να πω με καλυψατε απολυτως, εγω για την αναπαραγωγη μονο εχω μια απορια που θα ανοίξω θεμα στο καταληλο φορουμ για να μην ξεφευγει η κουβεντα! Σαε ευχαριστω παρα πολυ Κ. Σταυρο!
 
Back
Top