Αναπαραγωγή Ποιά μπορεί να είναι η συμπεριφορά 3 καναρινιών μαζι;

voutsigoutsi

PB New Member
Εγγραφή
23 Απρ 2009
Μηνύματα
184
Μιά θεωριτική απορια. Τηρουμένων των ιδανικών συνθηκών (καραντίνα, προετοιμασία, διατροφή,) που με ακρίβια περιγράφονται στα θέματα του forum ποιά μπορεί να είναι η συμπεριφορά 3 καναρινιών στη ζευγαρώστρα; 2 θυληκών κι ενός αρσενικού εννοειται;
 
Σε 3πλη ζευγαρωστρα με 2 δηλ. χωρισματα και τον αρσενικο ''μπαλαντερ'' στη μεση γινεται... Ολοι μαζι... Ο ενας πανω στον αλλο... Και εγω πανω σε σενα, ασε... Ξεχνα το. Ξεχνα το απο ολες τις αποψεις, καυγαδες, φωλιες κλπ.
 
Κατάλαβα ολόκληρη ιστορία.Αλλα αν βάλεις σε μια νορμάλ ζευγαρώστρα 3 πουλακια θα βατευτούν ομαδικά, η μια θα παει "πάσο" θα κάνουν 2 φωλιές θα τσακώνονται τα θυληκά,θα ταιζει η μια τα μικρα της άλλης;τι ακριβώς θα γίνει. Γιατι στα μαγαζιά εγω βλέπω όλα τα θυληκά μαζί χωρίς πρόβλημα. Μπορεί δε μια ζευγαρώστρα να υπάρξει ένα "ευτυχισμένο"τρίο;
 
Αδερφε τα hardcore ειναι απο αλλο ανεκδοτο... Και επειδη τα πουλακια δεν ειναι παιχνιδια στα χερια μας αλλα ζωντανες ψυχες, για τετοια πειραματα μην περιμενεις απαντησεις, εν ολιγης σου εξηγησα ηδη, σε χωριστα κλουβια οι θηλυκες γινεται, στο ιδιο ΟΧΙ.
 
οκ φιλε Γιώργο κι ευχαριστω για την απάντηση στην ερώτηση απλα δεν έχω διάθεση για πειράματα κι ουτε φυσικά να βλάψω τα ζωντανά. Ακόμα και οι ράτσες όμως εχουν προκείψει απο διασταυρώσεις και πειραματισμούς. Μια ερώτηση έκανα ας πούμε θεωρητικού περιεχομένου. Ευχαριστω να σε καλά.
 
Να 'σαι καλα και 'συ Νικολα, φιλικα στα λεω ετσι; δε μαλωνω, αλιμονο... Καθενας ειναι υπευθηνος και υπολογος για το δικο του κοπαδι ΟΚ; Γνωμες αλλαζουμε εδω 😉
 
Back
Top