Φροντίδα Ποια είδη μπορούν να συνυπάρξουν με τα Budgie σε άνετο κλουβί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης omprax
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

omprax

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2009
Μηνύματα
22
Πόλη
Ηράκλειο
1)μήπως ξέρη κανείς Τη είδη μπορούν να συνυπάρξουν μαζί με τα εγγλεζάκια Budgie σε άνετο κλουβί 120*100*40 και πόσα
2) είναι σωστό να αφήσω το ζευγάρι από τα εγγλεζάκια μαζί με τα 4 παιδιά τους στο ίδιο κλουβί, υπαρχή περίπτωση ζευγαρώματος αργότερα μεταξύ τους η όχι και αν ναι τη μου προτείνετε μιας και θέλω να έχω μια μικρή παρέα από αυτά μαζί στον ίδιο χώρο
 
για τα μπατζυ μπορεις να τα χωρισεις σε αρσενικα-θηλυκα... Και να αγορασεις για κεθε μικρο σου απο ενα ταιρι..ωστε να τα βαζις για ζευγαρωμα ανα ζευγαρι τον καταλυλο καιρο!
 
1)μήπως ξέρη κανείς Τη είδη μπορούν να συνυπάρξουν μαζί με τα εγγλεζάκια Budgie σε άνετο κλουβί 120*100*40 και πόσα

Αν το κλουβι το κανεις λιγο πιο μεγαλο μπορεις να βαλεις ενα ζευγαρι red-rumped μαζι με τα εγγλεζακια σου αλλα οχι σε περιοδο αναπαραγωγης γιατι τοτε θα χεις μεγαλους τσακωμους.

2) είναι σωστό να αφήσω το ζευγάρι από τα εγγλεζάκια μαζί με τα 4 παιδιά τους στο ίδιο κλουβί, υπαρχή περίπτωση ζευγαρώματος αργότερα μεταξύ τους η όχι και αν ναι τη μου προτείνετε μιας και θέλω να έχω μια μικρή παρέα από αυτά μαζί στον ίδιο χώρο

Μπορεις να τα αφησεις ολα με την προυποθεση να μην βαλεις φωλια.Αν θες να βαλεις φωλιες για ζευγαρωματα κλπ κανε αυτο που σου λεει ο Αγγελος.
 
Back
Top