Γενικά Ποια είναι η ηλικία του Μαϊκλ;

Αλεκομανα

PB New Member
Εγγραφή
25 Νοε 2015
Μηνύματα
363
Πόλη
Λιβαδειά
Καλησπέρα ομάδα, εδω και λίγο καιρό με αποσχολεί πόσο είναι σε μηνών ο μικρός μου, για να ξέρω πότε να του κάνω γενεθλια. Του έχω βάλει γενέθλια 4 Σεπτέμβρη αλλα μήπως είανι πιο νωρις;
Τον πήρα στις 16 Νοεμβρίου, είχα παει πιο νωρις στο πετ σοπ είχε πολλα μπαντζι αλλα όχι αυτό που ήθελα και μου είπε την αλλη Δευτέρα θα μου φέρουν καινουρια, οταν τον ρωτησα ποσο είναι, είπε δεν μπορω να το ξερω αυτο! Οταν τον πήρα είχε ροζ χαλινό όλοι και ο πετ σοπας λεγανε πως είναι θυληκό μεσα προς τέλη Δεκέμβρη άλλαξε χρώμα ο χαλινός του και τοτε αποδείχθηκε πως είναι αγόρι τελικά, την τελευταία εβδομάδα το χρώμα του χαλινού έγινε πιο έντονο και λαμπερό και άρχισε να προσπαθεί να καβαλήσει την κούνια, όταν αυτη είναι κοντα στην πατήθρα του. Ακόμα άρχισε να επιτείθεται στο δαχτυλό μου όταν προσπαθώ να του βάλω μαρούλι στα καγκελα, έκανε σαν δεμονισμένο και με τσιμπησε για τα καλα, ήταν ανυπόμονος να το φάει.
Υπολογίζω πως είανι 10-12 μήνών απλά συμβολίκα ήθελα να ξέρω πιο μήνα είναι για να βάλω τα γενέθλια του συγκεκριμενη μέρα (πχ τον πηρα 16 Νοεμβρη, την ημέρα των γενεθλίων του τετράποδου 'παιδιου'μου και 4 Σεπτέμβρη ήταν η επίσημη μέρα που υιοθέτησα τον Αλέκο
Σημερίνή, πριν 2 μήνες και όταν τον πηρα
μαικλ1.webp μαικλ2.webp μαικλ3.webp
 
Θα σου πω κατι είναι πανω απο1 χρονων πιθανότατα τωρα για την ημερα δεν μπορούμε να ξερουμε. Επίσης όταν τον πηρες από ο,τι βλεπω ηταν περιπου 4-5 μηνων δεν είμαι συγουρος αλλα μοιαζει με τον αρσενικο μου που όταν τον πηρα ειχε ιδιο περιπου χαλινο!
 
Θα συμφωνήσω με τον Ηλία, ακριβή ημερομηνία δεν μπορούμε να πούμε με τίποτα. Πρέπει όμως να έχει ήδη κλείσει την χρόνο γιατί εμφανίστηκε το λευκό στεφάνι στο μάτι και οι μαύρες γραμμές του κεφαλιού έχουν τραβηχτεί προς τα πίσω.
Κάπου τώρα τον Ιούλιο θα έχει γενέθλια :)
 
Οκ! Σας ευχαριστω πολυ, αρα επισημα γενέθλια 16 Ιουλίου. (Τον Αλέκο υον ειχα βρει 16 ιουλιου το 06 και ο κτηνιατρος ειχε πει πως ειναι γενημμενος νοεμβρη και ετσι εβαλα 16 νοεμβρη. Τωρα το αντιθετο😛
 
Back
Top