Φροντίδα Ποια είναι η ιδανική ώρα για να ξυπνάει και για να κοιμάται ένας παπαγάλος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Filiw
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Filiw

PB New Member
Εγγραφή
26 Σεπ 2019
Μηνύματα
185
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα.. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος ποια είναι η ιδανική ώρα να ξεκινάει τη μέρα του ένα παροτλετ ( ή παπαγάλος γενικά) και ποια η ώρα που θα πρέπει να ησυχάζει για ύπνο; Το χω απορία καιρο τώρα και εύχομαι να έχω πέσει μέσα στις σωστές ώρες. :)
 
... Το χω απορία καιρο τώρα και εύχομαι να έχω πέσει μέσα στις σωστές ώρες. :)

Για πες μας, τώρα που έμαθες, έχεις πέσει μέσα; Ή το ξενυχτούσες το πουλάκι; Ή μήπως το άφηνες παραπάνω να χουζουρεύει;
;)
[automerge]1582187917[/automerge]
Χωρίς πλάκα είναι από τα πιο σημαντικά για την καλή του υγεία...
 
Για πες μας, τώρα που έμαθες, έχεις πέσει μέσα; Ή το ξενυχτούσες το πουλάκι; Ή μήπως το άφηνες παραπάνω να χουζουρεύει;
;)
[automerge]1582187917[/automerge]
Χωρίς πλάκα είναι από τα πιο σημαντικά για την καλή του υγεία...
Ναι το άφηνα να χουζουρευει λίγο παραπάνω τελικά..9 παρά το ξυπνούσα..🙂
Αλλά όχι ευτυχώς δε το ξενυχτουσα.
Στην ουσία πρέπει να τον ξυπναω κατά της 7 και κοιμαται κατά της 8;
Εκεί στο περιπου;
Βέβαια είναι ανάλογα κ με την εποχή.
 
Στην ουσία πρέπει να τον ξυπναω κατά της 7 και κοιμαται κατά της 8;
Η ουσία αυτών που λέμε δεν είναι αυτή. Για την ακρίβεια, η ουσία βρίσκεται στο ότι εσύ, ή ο ιδιοκτήτης του πτηνού γενικά τέλος πάντων δεν έχει ή τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να έχει κανένα λόγο στο πότε πρέπει να κοιμάται και να ξυπνάει ένα πτηνό. Αυτό το καθορίζει αποκλειστικά η φυσική διάρκεια της ημέρας ανάλογα την εποχή.

Όλα τα υπόλοιπα είναι βολικές συμβάσεις για εμάς τους ανθρώπους οι οποίες καλό θα είναι να αποφεύγονται αν μας ενδιαφέρει πραγματικά το καλό των πουλιών.
 
Η ουσία αυτών που λέμε δεν είναι αυτή. Για την ακρίβεια, η ουσία βρίσκεται στο ότι εσύ, ή ο ιδιοκτήτης του πτηνού γενικά τέλος πάντων δεν έχει ή τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να έχει κανένα λόγο στο πότε πρέπει να κοιμάται και να ξυπνάει ένα πτηνό. Αυτό το καθορίζει αποκλειστικά η φυσική διάρκεια της ημέρας ανάλογα την εποχή.

Όλα τα υπόλοιπα είναι βολικές συμβάσεις για εμάς τους ανθρώπους οι οποίες καλό θα είναι να αποφεύγονται αν μας ενδιαφέρει πραγματικά το καλό των πουλιών.
Ναι συμφωνώ με αυτά.. Και επειδή δε γνωρίζω για αυτό ρωτησα ποτέ να τον αφήνω να ησυχάζει, γιατί τον σκεπάζουμε για τον βραδινό ύπνοκαι πότε να τον ανοίγω το πρωί.
Προφανώς για να τα ρωτάω αυτά με ενδιαφέρει να είμαι σωστή για το καλό του. :)
 
Back
Top