Διατροφή Ποια είναι η καλύτερη τροφή για μπάντζι;

leon cupra

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2015
Μηνύματα
119
Πόλη
Αθήνα
Καλημέρα στην παρέα... Μπορει καποιος να μου πει ποια είναι η καλύτερη τροφή για μπάντζι ανεξαρτήτως χρημάτων; Τους δίνω την βερσαλε λαγκα πρεμιουμ με τους σπόρους βαμ... Που φυσικα τους βαμ ούτε τους αγγίζουν... Οπότε πάει περίπατο το πλεονέκτημα των βαμ... Τουτέστιν τζάμπα τα επιπλέον λεφτά λόγο βαμ.
 
... Τους δίνω την βερσαλε λαγκα πρεμιουμ με τους σπόρους βαμ.
Kάτι δεν καταλαβαίνω απο εδώ. Δίνεις 2 διαφορετικές τροφές σε διαφορετικές ταίστρες και δεν τρώνε τη VAM? Αλλιώς πώς διαχωρίζεις ποιοι είναι οι σπόροι VAM? Όλοι είναι VAM.
 
Όλες οι συσκευασμένες είναι καλές ή έστω αποδεκτές, μεταξύ των οποίων και αυτή που δίνεις.
Καλή αποδοχή έχει η Quiko, η Beyers Deli Nature, η Manitoba, ακόμα και η Vitakraft.
Γνώμη μου ξεκίνα με Deli Nature και ανακάτεψέ την με την Versele laga, μη την αλλάξεις κατευθείαν.
Παρατήρησε και σε βάθος χρόνου, αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, προχώρα σε άλλη αλλαγή.
 
Kάτι δεν καταλαβαίνω απο εδώ. Δίνεις 2 διαφορετικές τροφές σε διαφορετικές ταίστρες και δεν τρώνε τη VAM? Αλλιώς πώς διαχωρίζεις ποιοι είναι οι σπόροι VAM? Όλοι είναι VAM.
Δεν είναι βαμ όλοι... Οι βαμ είναι κάτι στρογγυλά μικρά σαν πελετς

ςυχαρι
Όλες οι συσκευασμένες είναι καλές ή έστω αποδεκτές, μεταξύ των οποίων και αυτή που δίνεις.
Καλή αποδοχή έχει η Quiko, η Beyers Deli Nature, η Manitoba, ακόμα και η Vitakraft.
Γνώμη μου ξεκίνα με Deli Nature και ανακάτεψέ την με την Versele laga, μη την αλλάξεις κατευθείαν.
Παρατήρησε και σε βάθος χρόνου, αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, προχώρα σε άλλη αλλαγή. Ευχαριστώ Μαράκι θα την δοκιμάσω αυτή που μου είπες

Ευχαρισ
Ευχαριστώ Μαράκι θα την δοκιμάσω

Οπου ακους πολλα κερασια...

Πλακα κανω. Δοκιμασες καποια αλλη μαρκα;
Την νιτακραφτ πρεβιοτικ αλλά κοροϊδία μου φαίνεται... Είναι και πολύ ακριβή και έχει την λιγότερη ποσότητα από όλες.. Την έτρωγαν δεν μπορώ να πω .. Απλώς η μαρκα δεν μου γεμίζει το μάτι
 
Απλώς η μαρκα δεν μου γεμίζει το μάτι
Όχι μην το λες...
Δύο τρόπους ξέρω εγώ τουλάχιστον να διαπιστώσεις σε μια τροφή που εξ όψεως σου φαίνεται καλή, αν και όντως είναι.
Να μην έχει πολλή σκόνη και να δεις την βλαστικότητα των σπόρων της.
Και φυσικά να την τρώνε τα πουλιά σου :)
 
Δεν είναι βαμ όλοι... Οι βαμ είναι κάτι στρογγυλά μικρά σαν πελετς

...

Τι λες βρε; VAM (Vitamins Amino acids Minerals) είναι η ονομασία της συγκεκριμένης τροφής επειδή έχει βιταμίνες, ανινοξέα και ιχνοστοιχεία επικαλλυμένα σε όλη την τροφή δηλ. σε όλους τους σπόρους. Αυτά που λες είναι κάποια μορφή πέλετς και συνήθως δεν τα τρώει κανένα μα κανένα πουλί απ'οσα έχω δει όσα χρόνια έχω πουλιά.
 
Οτ
Τι λες βρε; VAM (Vitamins Amino acids Minerals) είναι η ονομασία της συγκεκριμένης τροφής επειδή έχει βιταμίνες, ανινοξέα και ιχνοστοιχεία επικαλλυμένα σε όλη την τροφή δηλ. σε όλους τους σπόρους. Αυτά που λες είναι κάποια μορφή πέλετς και συνήθως δεν τα τρώει κανένα μα κανένα πουλί απ'οσα έχω δει όσα χρόνια έχω πουλιά.
Όταν εννοείς επικάλυψη τι εννοεις; Όπως ψεκάζουν τα μπεκ και κολλάει πάνω στους σπόρους; Γιατί αυτό μου ακουγεται σαν παραμύθι και χωρίς δράκο κιολας

Όχι μην το λες...
Δύο τρόπους ξέρω εγώ τουλάχιστον να διαπιστώσεις σε μια τροφή που εξ όψεως σου φαίνεται καλή, αν και όντως είναι.
Να μην έχει πολλή σκόνη και να δεις την βλαστικότητα των σπόρων της.
Και φυσικά να την τρώνε τα πουλιά σου :)

Η βερσ
η βερσαλε πάντως έχει σκόνη ειδικά στα τελιωματα
 
..
Όταν εννοείς επικάλυψη τι εννοεις; Όπως ψεκάζουν τα μπεκ και κολλάει πάνω στους σπόρους; Γιατί αυτό μου ακουγεται σαν παραμύθι και χωρίς δράκο κιολας



..

Έτσι είναι όπως σου το έγραψα. Το παραμύθι στην ιστορία είναι ότι τα πουλιά δεν τρώνε τα τσόφλια όπου βρίσκονται οι βιταμίνες κι επίσης δεν έχουν σάλιο για να κολλήσει έστω μια ποσότητα τους εκεί, οπότε δεν ξέρω ποια η ουσία αυτού πέρα απο το μάρκετινγκ...
 
Και γω
Έτσι είναι όπως σου το έγραψα. Το παραμύθι στην ιστορία είναι ότι τα πουλιά δεν τρώνε τα τσόφλια όπου βρίσκονται οι βιταμίνες κι επίσης δεν έχουν σάλιο για να κολλήσει έστω μια ποσότητα τους εκεί, οπότε δεν ξέρω ποια η ουσία αυτού πέρα απο το μάρκετινγκ...
Και γω αυτο πιστεύω μουφα η ιστορια ολη
 
Όχι μην το λες...
Δύο τρόπους ξέρω εγώ τουλάχιστον να διαπιστώσεις σε μια τροφή που εξ όψεως σου φαίνεται καλή, αν και όντως είναι.
Να μην έχει πολλή σκόνη και να δεις την βλαστικότητα των σπόρων της.
Και φυσικά να την τρώνε τα πουλιά σου :)

Η vita craft premium menu που τους δίνω εγώ, δεν αφήνει σκόνη στο τέλος, και φυτρώνει αποδεδειγμένα, όσο για αποδοχή, τρώνε αδιακρίτως όλα τα σποράκια!
 
Back
Top