Φροντίδα Ποια ζευγαρώστρα από τις 2 θα μου προτείνατε;

dionissis88

PB New Member
Εγγραφή
25 Απρ 2020
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι καινούργιος στην ομάδα και θα ήθελα να σας ρωτήσω για ραφιέρα με διαστάσεις 80 μήκος επί 40 πλάτος (το ύψος μπορώ να το ρυθμίσω) ποια ζευγαρώστρα θα μου πρoτείνατε από τις 2 παρακάτω:

1) 68,5*34*45 σε νίκελ (βγαίνει και βαμμένη 3 ευρώ πιο φτηνά) τιμή 42 €

zevgarostra2.webp

2) 59.5χ41χ40.5cm στα 21 €

zevgarostra1.webp

Παρόλο που υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή, η 2η με προβληματίζει που έχει εσωτερικές ταίστρες και δεν έχει αποσπόμενη σχάρα για εύκολο καθάρισμα. Έχει κάποιος χρησιμοποιήσει κάποια από αυτές για να με βοηθήσει;
 
Κατά τη γνώμη μου, όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερο. Επίσης η 1η που έχεις βάλει μου φαίνεται κάπως καλύτερη ποιοτικά, και το γεγονός ότι η 2η δεν έχει αποσπώμενη σχάρα μου φαίνεται τεράστιο μειονέκτημα, καθώς στο καθάρισμα θα πρέπει να βάζεις το χέρι σου. Παρόλα αυτά υπάρχει και ζευγαρώστρα 76 εκατοστών σε ενδιάμεση τιμή, δεν ξέρω όμως αν και κατά πόσο σε βολεύουν οι υπόλοιπες διαστάσεις.
Δες στις ηλεκτρονικές παρουσιάσεις των καταστημάτων...
 
Δεν έχουν καμία σχέση η πολύ καλή ζευγαρώστρα της Κλουβοτεχνικής με την άλλη που ανέβασες ούτε με την κινέζικη των 17€ που ανέβασε ο Γιάννης και συνήθως προτείνουμε...
Πρόσεξε τις διαστάσεις αν θα πρέπει να βάλεις εξωτερικές φωλιές... Είναι οριακές αν όχι ακατάλληλες...
Επίσης αφού βάζεις ψηλά τον πήχη δες και αυτές τις Ιταλικές της 2-gr:


 
Back
Top