Γενικά Ποια η τιμή ενός senegal parrot και τι να προσέξω κατά την αγορά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης beljohn
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

beljohn

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2021
Μηνύματα
76
Πόλη
Χίος
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω έναν παπαγάλο Σενεγάλης... Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο περίπου είναι η τιμή ενός senegal parrot (Poicephalus senegalus) και τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν συμβιώνει με ringneck.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω βρει κάποιον εκτροφέα που να εκτρέφει senegal. Ήθελα να μάθω περίπου την τιμή του για να το ξανά σκεφτώ. Τώρα όμως που το ξανά σκέφτηκα μου φαίνονται πολλά τα λεφτά. Μήπως έχετε να μου προτείνεται κανέναν παπαγάλο (καλύτερα μεσαίου μεγέθους) που να τον βρίσκεις ήμερο λιγότερο από 250 ευρώ; Έχω ψάξει πολύ... Έχω βρει για ringneck, κονούρες, λορικεετ. αλλά κανέναν εκτροφέα! Αν μπορεί ας με βοηθείσει κάποιος...


Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 
Μήπως έχετε να μου προτείνεται κανέναν παπαγάλο (καλύτερα μεσαίου μεγέθους) που να τον βρίσκεις ήμερο λιγότερο από 250 ευρώ;
Αυτό είναι νέο διαφορετικό θέμα και έχει μεταφερθεί εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Προτάσεις-για-ήμερο-παπαγάλο-μεσαίου-μεγέθους-έως-250-ευρώ.41666/

Έχω βρει για ringneck, κονούρες, λορικεετ. αλλά κανέναν εκτροφέα! Αν μπορεί ας με βοηθείσει κάποιος...
Γι αυτό το θέμα πρέπει να ανοίξεις νέο στις αγγελίες.
 
Back
Top