Γενικά Ποια η τιμή ζευγαριού μωζαΐκ κόκκινου και αχάτη μωζαΐκ κόκκινου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Geo.pol
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Geo.pol

PB New Member
Εγγραφή
10 Αυγ 2019
Μηνύματα
171
Πόλη
Πάτρα
Καλησπέρα είμαι σε σκέψη για αγορά ενός ζευγαριού μωζαικ κόκκινο και ενός ζευγαριού αχάτη μωζαικ κόκκινο. Γνωρίζει κάποιος να μου πει σε τι τιμές κυμαίνονται περίπου...


ΚοκκίνουScreenshot_2019-08-31-02-58-41-944_com.android.chrome.webp
Screenshot_2019-08-31-03-15-10-132_com.android.chrome.webp
 
Για να απαντήσει κανείς στην ερώτησή σου πρέπει να ξέρει, για ποιό λόγο θέλεις αυτά τα πουλάκια. Θα είναι μια ευχαρίστηση για το μάτι μιας και είναι πολύ όμορφα ή ψάχνεις και θέλεις κάτι παραπάνω ; Να κάνεις δηλαδή μια αρχή σε κάποιες ποικιλίες που θέλεις κάποια στιγμή να εμφανιστούν σε μια έκθεση ;
 
Για να απαντήσει κανείς στην ερώτησή σου πρέπει να ξέρει, για ποιό λόγο θέλεις αυτά τα πουλάκια. Θα είναι μια ευχαρίστηση για το μάτι μιας και είναι πολύ όμορφα ή ψάχνεις και θέλεις κάτι παραπάνω ; Να κάνεις δηλαδή μια αρχή σε κάποιες ποικιλίες που θέλεις κάποια στιγμή να εμφανιστούν σε μια έκθεση ;
Ποιο πολύ για αναπαραγωγή τα θέλω . Για έκθεση δεν το έχω σκεφτεί ακόμα για να είμαι ειλικρινής.
[automerge]1567237450[/automerge]
Καλημέρα! Πρόσφατα βρήκα στη Θεσσαλονίκη Αχάτη Μοζαΐκ κόκκινο με 35 ευρώ και σε άλλο μαγαζί ακριβώς πουλί της δεύτερης φωτογραφίας με 45 ευρώ.
Οι τιμές που μου λες... Είναι με μεταλλικό δαχτυλίδι;
 
Ποιο πολύ για αναπαραγωγή τα θέλω
Tότε πρέπει να προσέξεις να πάρεις απο κάπου που θα είναι εγγυημένη η αναπαραγωγική τους δυνατότητα. Κάποια πουλάκια που έρχονται σωρηδόν απο την νότιο Ιταλία συνήθως, έχουν μεγάλο ποσοστό στειρότητας.
 
Tότε πρέπει να προσέξεις να πάρεις απο κάπου που θα είναι εγγυημένη η αναπαραγωγική τους δυνατότητα. Κάποια πουλάκια που έρχονται σωρηδόν απο την νότιο Ιταλία συνήθως, έχουν μεγάλο ποσοστό στειρότητας.
Στειρότητα αυτό δεν το ήξερα... Και στα δύο φύλλα ισχύει αυτό;
 
Πάντως αν έχει κάποιος να μου δωσει από Πάτρα αχάτη κόκκινο μωσαϊκου και κόκκινο μωσαϊκου... Να μου μου στείλει inbox
 
Back
Top