Γενικά Ποια η τιμή του αρχέγονου φλώρου εκτροφής;

PanagiotisAgrinio

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2020
Μηνύματα
518
Πόλη
Αγρίνιο
Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω την άνοιξη προς καλοκαίρι έναν αρσενικό φλώρο εκτροφής. Που κυμαίνονται οι τιμές για ένα κλασικό αρχέγονο, αφού δεν με ενδιαφέρουν οι μεταλλάξεις.
 
Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω την άνοιξη προς καλοκαίρι έναν αρσενικό φλώρο εκτροφής. Που κυμαίνονται οι τιμές για ένα κλασικό αρχέγονο, αφού δεν με ενδιαφέρουν οι μεταλλάξεις.
Όπως σου είπε ο Αντώνης για την τιμή.
Να συμπληρώσω απλά ότι η τιμή μπορεί να ανέβει αρκετά (έχω ακούσει τρελά ποσά) αν πρόκειται για δασκαλεμένο πουλί με ''σπάνιες'' φωνές. Αν δεν έχεις ασχοληθεί ιδιαίτερα με το τραγούδι του φλώρου, μη δώσεις πάνω από 70 € ό,τι και να σου πουν για φωνές, διότι κυκλοφορούν και φιδέμπορες!
 
@patrickios Ευχαριστώ για την συμβουλή! Να πω την αλήθεια τον θέλω κυρίως για το χρώμα του.Επισης αν τύχει θα ήθελα να ασχοληθώ και με τα υβρίδια φλωροκαναρα. Οπότε δεν με πολύ ενδιαφέρει η φωνή του 😛
 
@sakis ok Δυστυχώς δεν μένω Αθήνα οπότε τώρα με καραντίνα και με απαγορεύτικο στις μετακινήσεις από νόμο σε νόμο είναι ανέφικτο. Όταν ηρεμήσει η κατάσταση θα αποκτήσω έναν 😉
[automerge]1606847568[/automerge]
Έχω μια απορια🤔Αν εχουμε αρσενικό φλώρο και θυληκη σκουφάτη καναρα θα έχουν και τα μισά (όπως ισχύει και με καναρίνια) υβρίδια σκουφί?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top