Διατροφή Ποια τροφή να πάρω για budgie;

konstantinos73

PB New Member
Εγγραφή
23 Νοε 2021
Μηνύματα
1
Πόλη
Λάρισα
Καινουριος στην ομαδα και χωρις καποιο πουλακι αλλα ευελπιστω σε λιγες ημερες να εχω το πρωτο μου budgie (αν και ηθελα ενα κοκατιλ).
Πιστευω οτι το καλοκαιρι θα παρω και ενα κοκατιλ. Εντουτοις επειδη θελω να ειμαι ετοιμος για την αφιξη θα ηθελα τις συμβουλες σας ή τις προτροπες σας.
Ας πουμε ποια τροφη να παρω΄Το πτηνο ειναι 2 μηνων απο οτι μου ειπε ο φιλος που θα μου το δωσει.
ευχαριστω εκ των προτερων!
Κωστας
 
Η βασικη τροφη των μπατζι ειναι τα σπορια, φροντισε να παρεις συσκευασμενη τροφη ομως γιατι η τροφη χυμα δε συστηνεται, υπαρχουν διαφορες εταιριες συσκευασμενης τροφης. Παρε του επισης σουπιοκοκκαλο για το ασβεστιο, και αυγοτροφη τα οποια ειναι τα πιο βασικα. Μπορεις να του παρεις και κεχρι-μιλετ, ειναι κατι που τους αρεσει πολυ αλλα δε κανει να του δινεις σε μεγαλες ποσοτητες γιατι παχαινει, και που και που φρουτα και λαχανικα εκτος του αβοκαντο απο οσο ξερω.
 
Καινουριος στην ομαδα και χωρις καποιο πουλακι αλλα ευελπιστω σε λιγες ημερες να εχω το πρωτο μου budgie (αν και ηθελα ενα κοκατιλ).
Πιστευω οτι το καλοκαιρι θα παρω και ενα κοκατιλ. Εντουτοις επειδη θελω να ειμαι ετοιμος για την αφιξη θα ηθελα τις συμβουλες σας ή τις προτροπες σας.
Ας πουμε ποια τροφη να παρω΄Το πτηνο ειναι 2 μηνων απο οτι μου ειπε ο φιλος που θα μου το δωσει.
ευχαριστω εκ των προτερων!
Κωστας
 
Και πελλετς επισης ξεχασα να αναφερω τα οποια ειναι για τη πρωτεινη
 
Back
Top