Διατροφή Ποια τροφη καναρινιών να επιλεξω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης spirit
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν εχει σημασια τι προτεινουμε εμεις. Αλλα τι θελεις εσυ απο την τροφη και αν την τρωνε τα πουλακια σου. Εγω προσωπινα χρησιμοποιω της manitoba αλλα μεσα εχει λιγα μπεζ μπισκοτακια, κατι που δε μου αρεσει, αλλα δε με ενοχλει κιολας εφοσον τα καναρινια μου δεν τα τρωνε. Εσυ επιλεγεις παντως..
 
Επειδή έδινα χύμα τροφή δεν γνωρίζω τις εταιρείες και τις τροφές τους. Αυτές τις τροφές τις παρήγγειλα μέσα από το διαδίκτυο... Και γενικά δεν ξέρω ποια τροφή ταιριάζει στη κάθε εποχή.
 
Ποια είναι η γνώμη σας για αυτές τις δύο τροφές:
1.verse laga prestige premium
2.manitoba canary best premium
Πρόκειται για μια επιλογή που δεν θα σου προσφέρει αυτό που λέμε, τη λεπτομέρεια που κάνει τη διαφορά. Είναι γενικότερο το θέμα της διατροφής και δεν αφορά ακριβώς στην μάρκα της τροφής. Περισσότερα εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Η-διατροφή-των-καναρινιών.17688/
 
Εννοείται οτι τους προσφέρω αυγό, φρούτα, λαχανικά κλπ.
 
Αν δεν κάνω λάθος και της versela laga έχει τα πολύχρωμα μπισκοτάκια Μύρα. Τουλάχιστον η συσκευασία του ενός κιλού.
 
Λαμπρο δεν ξερω γιατι δεν την πηρα ποτε. Αλλα γενικα καλο ειναι να τα αποφευγουμε.
 
Και της Manitoba ούτε εμένα δεν τα έτρωγε τα μπισκότα :)
 
Εγώ παίρνω Manitoba και είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι και πολύ καλή ποιοτικά και σχετικά σε καλή τιμή! Απλά παίρνω για χρώματος και δεν έχει μπισκοτάκια!
 
Back
Top