Γενικά Ποια φτερα πρεπει να στειλω για τεστ dna

EFTHIMIS

PB Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
350
Πόλη
Καστοριά
Μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος και να μου πει ποια φτερα πρεπει να στειλω για τεστ dna; Γιατι ετσι οπως τα δειχνουν στο site http:// δεν μπορω να καταλαβω απο ποιο μερος πρεπει να βγαλω φτερα απο τον cockatoo μου για να τους τα στειλω! Αν εχει κανει καποιος η μπορει να βγαλει συμπερασμα, θα το εκτιμουσα! Ευχαριστω!
[x]
 

Συνημμένα

  • user3711_pic11356_1246271443.webp
    user3711_pic11356_1246271443.webp
    27,7 KB · Προβολές: 48
Κατά πρώτον τι σχέση έχει η διεύθυνση που έγραψες με αυτήν την διεύθυνση http://www.kiklos.info/Grafiken/Kanarien/kanari1.JPG Κατά δεύτερο τι δεν καταλαβαίνεις άνοιξε την φτερούγα του πουλιού όπως στη φωτογραφία και στο σχέδιο
και άρχισε να μετράς τα φτερά,τα εννιά πρώτα είναι για μικρά πουλιά στο μέγεθος καναρινιού τα υπόλοιπα είναι για μεγαλύτερα πουλιά όπως είναι το δικό σου.
 

Συνημμένα

  • denoargenton280623009_010_0.webp
    denoargenton280623009_010_0.webp
    31,7 KB · Προβολές: 61
Λαζαρε στο site εκανα λαθως! Δηλαδη ετσι οπως βλεπω την ανοιχτη φτερουγα απο το περιστερι σου ειναι τα σκουρα τα φτερα τα μικρα;
 
Άρχισε να μετράς όπως στο σχέδιο του Αλέξανδρου από τα δεξιά προς τα αριστερά,τα εννιά πρώτα φτερά είναι για καναρίνια, 10-11-12-είναι για μεγαλύτερα πουλιά.
Ναι είναι τα σκούρα φτερά στο περιστέρι. (Μακάρι αυτό το περιστέρι να ήταν ''μου''.)
 
Τωρα καταλαβα, απλα με μπερδευε λιγο το σχεδιο με την φτερουγα, δεν μπορουσα να καταλαβω αν ειναι αριστερη η δεξια!:DΣ'ευχαριστω πολυ!
 
Για να μην μπεις στην διαδικασία να βγάζεις φτερά απο τις φτερούγες (είναι λίγο πιο επώδυνο για το πουλί) μπορείς να πάρεις φτερά απο το στήθος, απλά θα χρειαστείς περισσότερα.
 
Γρηγορη και εγω στον Αργυρου που εστειλα φτερα για τεστ dna απο το στηθος του τα εβγαλα αλλα δεν διευκρινησα οτι θελω να του κανω ολες τις εξετασεις, γι'αυτο μηπως χρειαζεται απο την φτερουγα;
 
Γρηγορη και εγω στον Αργυρου που εστειλα φτερα για τεστ dna απο το στηθος του τα εβγαλα αλλα δεν διευκρινησα οτι θελω να του κανω ολες τις εξετασεις, γι'αυτο μηπως χρειαζεται απο την φτερουγα;

Τις ίδιες εξετάσεις κάνω και εγώ (PBFD, Polyoma, Chlamidia κτλ) στο εξωτερικό και στέλνω φτερά απο το στήθος, απλά όπως προανέφερα θέλει μεγαλύτερη ποσότητα (προσωπικά 5-6 φτερά στέλνω)
 
Αναλαμβανεις και εσυ για αυτες τις εξετασεις αν σου στειλω φτερα, γιατι δε νομιζω να μου αφησει να του βγαλω τοσο γερα φτερα!
 
Αναλαμβανεις και εσυ για αυτες τις εξετασεις αν σου στειλω φτερα, γιατι δε νομιζω να μου αφησει να του βγαλω τοσο γερα φτερα!

Μακάρι να είχα αυτή την δυνατότητα να αναλαμβάνω εξετάσεις (δεν θα έστελνα και για τα δικά μου έξω) Ο Αλέξανδρος έχει κάνει ποστ όσων αφορά την αποστολή των δειγμάτων και τα αποτελέσματα, οπότε γιατί δεν τα στέλνεις σε αυτόν;
 
Back
Top