Αναπαραγωγή Ποια φωλιά πρέπει να επιλέξω και πια υλικά χρειάζεται;

Johnkoukou

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2019
Μηνύματα
106
Πόλη
Ρέθυμνο
Καλησπέρα σε όλους, επειδή σκέφτομαι να ασχοληθώ με την αναπαραγωγή και θέλω της συμβουλές σας μπορείτε να μου πείτε για το θεμα της φωλιάς τη πρέπει να επιλέξω Και πια υλικά χρειάζεται.
Σκέφτομαι την εξωτερικη γιατι θα έχω πιο εύκολη πρόσβαση.
 
Καλησπερα

Για εξωτερικη φωλια πας εδω, τα καναρινια κατα κανονα δεν εχουν θεματα με τις φωλιες.
Σε οτι αναφορα το υλικο πας εδω,το πιο συνηθισμένο.
Θα ειναι η πρωτη γεννα;
 
Καλησπέρα σε όλους, επειδή σκέφτομαι να ασχοληθώ με την αναπαραγωγή και θέλω της συμβουλές σας μπορείτε να μου πείτε για το θεμα της φωλιάς τη πρέπει να επιλέξω Και πια υλικά χρειάζεται.
Σκέφτομαι την εξωτερικη γιατι θα έχω πιο εύκολη πρόσβαση.

Καλησπέρα. Θα χρειαστείς τα παρακάτω:





Σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις την τσόχα την ράβουμε στην φωλιά ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος να αφαιρεθεί από τα πουλιά.

Υ. Γ. Αναπαραγωγές στην Ελλάδα γίνονται φυσιολογικά την Άνοιξη. Έως τότε έχεις χρόνο.
 
Στο Ρέθυμνο ειμαι και έχω καναρινια.
Τα έχεις έξω ή μέσα;
Έχεις στο ίδιο κλουβί θηλυκό και αρσενικό ή σε σημείο που να βλέπονται από κοντά;
Για να κάνεις αναπαραγωγή, θα πρέπει επίσης να διαβάσεις και για την προετοιμασία (διατροφική κλπ) των πουλιών, η οποία ξεκινά συνήθως δύο μήνες πριν ενώσεις μεταξύ τους τα πουλάκια
Και όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα μέλη, δεν είναι καιρός τώρα για αναπαραγωγή, οπότε καλά θα ήταν αναλόγως της εκτροφής που έχεις, να τα βάλεις μαζί την Άνοιξη.
 
Back
Top