Διατροφή Ποιες είναι καλές τροφές για καρδερίνες;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nicperi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nicperi

PB New Member
Εγγραφή
26 Φεβ 2014
Μηνύματα
87
Πόλη
Λευκωσία
Ρε παιδιά οι τιμές για τροφές της καρδερίνας είναι εξωφρενικές. Θα θελα να ρωτήσω εάν έχετε υπόψη σας καλές ποιοτικά τροφές σε χαμηλές τιμές. Κυρίως μεγάλες συσκευασίες
 
15 κιλο η 20 κιλο, βρίσκεις ανάλογα την εταιρία και το μείγμα, από 40 -80 ευρώ.. Σε καμμιά περίπτωση δεν είναι εξωφρενικές. Αν διαλέξεις βέβαια την blattner θα την πληρώσεις περίπου 8 το κιλό.. Υπάρχει μεγάλο εύρος και ποιότητας/ποικιλίας και φυσικά τιμών...όπως σε όλα τα είδη.
Πάρε το manitoba cardellino premium 15 κιλά /42 ευρώ
 
manitoba cardellino 2,5 kg 19 euro
versele laga 3,5 kg 34 euro
Αυτές είναι τιμές από petshopστην Κύπρο. Κατά την γνώμη μου είναι αρκετά παραλογές τιμές
 
είναι παράλογες... μπορείς να παραγγείλεις από ίντερνετ shop ή να φτιάξεις την δική σου τροφή με βάση μείγμα για αγριοπούλια και να προσθέσεις έξτρα σπόρους (πχ κία, περίλα) αν μπορείς να τους βρεις...
 
15 κιλο η 20 κιλο, βρίσκεις ανάλογα την εταιρία και το μείγμα, από 40 -80 ευρώ.. Σε καμμιά περίπτωση δεν είναι εξωφρενικές. Αν διαλέξεις βέβαια την blattner θα την πληρώσεις περίπου 8 το κιλό.. Υπάρχει μεγάλο εύρος και ποιότητας/ποικιλίας και φυσικά τιμών...όπως σε όλα τα είδη.
Πάρε το manitoba cardellino premium ..15 κιλά /42 ευρώ
εγω παιρνω χημα τα πουλιαμου μια χαρα ειναι
 
Το ''μια χαρά είναι'' όταν μιλάμε για χύμα τροφές είναι πολύ σχετικό...
 
καλιτερα συσκευασμενο παρα χυμα αλλα απο το μαγαζη που περνω χυμα τροφη τον ξερω και και πανω απο τισ τροφεσ εχει εναν μεγαλο ανεμιστιρα περνω χρονια απο εκει και τα πουλια μου ειναι μια χαρα οσο για τιμεσ 1 κιλο 1 ευρω 2 κιλα 2 ευρω 3 κιλα 3 ευρω και παει λεγοντασ
 
Βρε Πάνο... Το θέμα δεν είναι μόνο αν είναι φθηνή η τροφή, αλλά ποιούς σπόρους περιέχει η τροφή.
Φτωχή σύνθεση, φθηνή τιμή, πλούσια σύνθεση, ακριβότερη τιμή, άλλο κοστολόγιο.
Συγκρίσεις μπορεί να γίνουν μόνο αν ξέρουμε τι πουλάει ο καθένας.
 
Back
Top