Φροντίδα Ποιον χώρο να επιλέξω για τα παπαγαλάκια μου;

CHERYL BLOSSOM

PB New Member
Εγγραφή
26 Νοε 2020
Μηνύματα
16
Πόλη
Ηράκλειο
Γεια σας, πάλι εδώ!Έλειψα για λίγες μέρες για το χωριό μου και τα παπαγαλάκια μου φάγανε αρκετά.Πιστευω ότι φταίει που τα άφησα μόνα τους.Εχω διάφορους χωρους στο σπιτι μου όπως το κλιμακοστάσιο το οποίο δεν μπαινοβγαίνουμε πολύ αλλά φοβαμαι ότι αν τα κρεμασω κάπου τόσο δραστήρια που είναι θα ρίξουν το κλουβί στο πάτωμα.Η αλλιώς το γραφείο μου το οποίο κάθομαι αρκετά συχνά την ημέρα.Τι λετε?
 
Σου προτείνω να τα έχεις στο μπαλκονι και αν μένεις σε μονοκατοικία και φοβάσε μην τα φάει κάποια γάτα ή κάνει κρύο το βράδυ μόλις πέφτει ο ήλιος να τα βάζεις σε ένα σκοτεινό μέρος για να κοιμούνται
 
@Dimitris Zacharakis για να μείνουν τα πουλιά στο μπαλκόνι δεν είναι τόσο απλό. Μπορεί να δεχτούν επίθεση και τη μέρα και όχι μόνο από γάτες αλλά και από άλλα πουλιά θηρευτές, ακόμη και από πουλιά που απλά κουβαλάνε ασθενιες και ψειρες. Τέλος χρειάζεται και προστασία από αέρα και κρύο.
@CHERYL BLOSSOM αυτή η κατασκευή βοηθάει να καταλαβεις.
Μήνυμα στη συζήτηση "Προστασία καναρινιών από το κρύο τον χειμώνα"
https://community.petbirds.gr/threa...ών-από-το-κρύο-τον-χειμώνα.39930/post-2455571
 
Σου προτείνω να τα έχεις στο μπαλκονι και αν μένεις σε μονοκατοικία και φοβάσε μην τα φάει κάποια γάτα ή κάνει κρύο το βράδυ μόλις πέφτει ο ήλιος να τα βάζεις σε ένα σκοτεινό μέρος για να κοιμούνται
Είναι πολύκατοικία
[automerge]1606727778[/automerge]
Στο γραφείο. Συνήθως τα βάζουμε εκεί που περνάμε τον περισσότερο χρόνο.
Ευχαριστω
[automerge]1606728496[/automerge]
Σου προτείνω να τα έχεις στο μπαλκονι και αν μένεις σε μονοκατοικία και φοβάσε μην τα φάει κάποια γάτα ή κάνει κρύο το βράδυ μόλις πέφτει ο ήλιος να τα βάζεις σε ένα σκοτεινό μέρος για να κοιμούνται
Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να τα έχω στο μπαλκόνι.Ολα τα υπόλοιπα πουλια που είχα στο μπαλκόνι ήταν και φύγανε.
[automerge]1606728544[/automerge]
Στο γραφείο. Συνήθως τα βάζουμε εκεί που περνάμε τον περισσότερο χρόνο.
Ναι!κι εγώ αυτό πιστεύω.αλλα νομίζω ότι με ντρέπονται και δεν τρώνε άμα είναι μαζί μου
[automerge]1606728582[/automerge]
@Dimitris Zacharakis για να μείνουν τα πουλιά στο μπαλκόνι δεν είναι τόσο απλό. Μπορεί να δεχτούν επίθεση και τη μέρα και όχι μόνο από γάτες αλλά και από άλλα πουλιά θηρευτές, ακόμη και από πουλιά που απλά κουβαλάνε ασθενιες και ψειρες. Τέλος χρειάζεται και προστασία από αέρα και κρύο.
@CHERYL BLOSSOM αυτή η κατασκευή βοηθάει να καταλαβεις.
Μήνυμα στη συζήτηση "Προστασία καναρινιών από το κρύο τον χειμώνα"
https://community.petbirds.gr/threads/Προστασία-καναρινιών-από-το-κρύο-τον-χειμώνα.39930/post-2455571
Ευχαριστω παρά. Πολύ @ΜΑΡΙΑαα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top