Αναπαραγωγή Ποιος είναι ο σωστός τρόπος διατροφής των νεαρών μούλων;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kostasg
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγγραφή
11 Απρ 2008
Μηνύματα
40
Στα καρδερινοκάναρα τις πρώτες μέρες της ζωής τους φτιάχνω χαρμάνι με:αυγοτροφή της σε-ντε όπου μέσα τρίβω αυγό βρασμένο τα τσόφλια και λίγο μήλο το χαρμάνι που προκύπτει είναι ελαφρώς υγρό.Βάζω και μισό βρασμένο αυγό στην αυγοθήκη. Με αυτό τον τρόπο μεγάλωσα περυσι 2 καρδερινοκάναρα.Φέτος έβγαλα ένα που δυστυχώς στην 14η μέρα πέθανε. Μήπως κάνω κάτι λάθος με την τροφή; Κι αν ναι ποιος είναι ο σωστός τρόπος διατροφής των νεαρών μούλων;
 
φιλε θα σε παρακαλουσα αλλη φορα αμα μπορεις να γραφεις το θεμα που θελεις στο αντιστιχο μερος και οχι μεσα σε μια αλλη συζητηση η οποια δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ρωτας. (δεν στο λεω με επιθετικο τροπο απλα σε συμβουλευω)
 
Εντάξει αν και δεν ξέρω ακριβώς πως γίνεται αυτό. Μήπως θα μπορούσες να μου πεις κάτι σε σχέση μ αυτό που έγραψα;Ευχαριστώ.
 
Στα καρδερινοκάναρα τις πρώτες μέρες της ζωής τους φτιάχνω χαρμάνι με:αυγοτροφή της σε-ντε όπου μέσα τρίβω αυγό βρασμένο τα τσόφλια και λίγο μήλο το χαρμάνι που προκύπτει είναι ελαφρώς υγρό.Βάζω και μισό βρασμένο αυγό στην αυγοθήκη. Με αυτό τον τρόπο μεγάλωσα περυσι 2 καρδερινοκάναρα.Φέτος έβγαλα ένα που δυστυχώς στην 14η μέρα πέθανε. Μήπως κάνω κάτι λάθος με την τροφή; Κι αν ναι ποιος είναι ο σωστός τρόπος διατροφής των νεαρών μούλων;
 
Φίλε μου μήπως το τσόφλι δεν έπρεπε να το βάλεις με το αβγό στο μίγμα. Μπορεί τα μεγάλα καναρίνια να το τρώνε ευχάριστα αλλα για τα μικρά μπορει να είναι επικίνδυνο. Αυτή είναι η γνώμη.
 
Back
Top