Γενικά Ποιος ειναι ο εκτροφεας αυτου του lovebird κι απο που ειναι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης xathan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

xathan

PB New Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
17
Πόλη
Λάρισα
Σήμερα πήρα και το δεύτερο Lovebird μου για να κάνει παρέα στο πρώτο.
Αντιμετωπίζω το εξής προβληματάκι.
Για το πρώτο μου κάποια από το forum μου είπε από τα στοιχεία του δαχτυλιδιού ότι είναι γεννημένο το 2008 και είναι από Ολλανδία. Δεν μπορώ όμως να βρώ κάποιες πληροφορίες για τον εκτροφέα ΗΖ 09 της Ολλανδίας. Αν μπορεί κάποιος ας μου πει.
Επίσης εάν γνωρίζετε τα στοιχεία του δεύτερου Lovebird μου τα οποία είναι 09 (κάθετα γραμμένο) 039 PSNL (κάθετα γραμμένο) 5.0 (κάθετα γραμμένο) 89064. Το χρώμα του δαχτυλιδιού είναι βιολετί και μάλλον ή σίγουρα είναι γεννημένο φέτος.
Αν μπορεί κάποιος να μου πει από ποια χώρα είναι και ποιος είναι ο κωδικός του εκτροφέα. Αυτοί οι πετ σοπάδες δεν έχουν ιδέα.
 
Επίσης εάν γνωρίζετε τα στοιχεία του δεύτερου Lovebird μου τα οποία είναι 09 (κάθετα γραμμένο) 039 PSNL (κάθετα γραμμένο) 5.0 (κάθετα γραμμένο) 89064. Το χρώμα του δαχτυλιδιού είναι βιολετί και μάλλον ή σίγουρα είναι γεννημένο φέτος.
Αν μπορεί κάποιος να μου πει από ποια χώρα είναι και ποιος είναι ο κωδικός του εκτροφέα. Αυτοί οι πετ σοπάδες δεν έχουν ιδέα.

PSNL = Σύλλογο για παπαγαλάκια στην Ολλανδία / Parkieten Societe Nederlands / Parkieten Soci?teit - Nederlands grootste bond van liefhebbers van parkiet- en papegaaiachtigen
09 = Χρονολογία 2009
039 = τρέχοντας Νούμερο
89064 = Κώδικας του εκτροφέας
5,0 = διάμετρο του δαχτυλίδι ( Εσωτερικό )
 
Οι πετ σοπαδες ειναι εμποροι που τις περισσοτερες φορες για να πουλησουν σου αραδιαζουν οτι μ..λ.. Α τους ερθει στο κεφαλι. Δεν γνωριζουν τιποτα σε σχεση με τα πουλια.Αυτο που τους νοιαζει ειναι να τα πουλησουν.Φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις...
 
Πολλά ευχαριστώ για τα πολύτιμα σχόλια σας και ειδικά στον Alexandro.
Μήπως γνωρίζεις τίποτε σχετικό με τον πρώτο εκτροφέα από την Ολλανδία με τον κωδικό ΗΖ 09?
 
Γράψε πάλι όλο το κωδικός του δαχτυλίδι του πρώτο.
 
NB 08 HZ09 228
Tο 08 είναι το έτος και είναι τυπωμένο κάτω από το ΝΒ
 
NB = Σύλλογο για παπαγαλάκια στην Ολλανδία / Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers / Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers - Algemene informatie

Αν γραφεις ένα mail σε αγγλικά και ρωτάς ποιος είναι ο HZ09, και λες θέλεις να ξέρεις από ποιον είναι το πουλί που έχεις, πιστεύω σου δίνουνε την διεύθυνση και μια διεύθυνση Mail.
<email removed>
 
Alexandre είσαι φοβερός.
Πολύτιμη η βοήθειά σου.
Ευχαριστώ. Δυστυχώς οι ιστοσελίδες τους είναι στα ολλανδικά (φυσικά).
Θα στείλω email
καλό βράδυ σε όλους
 
Back
Top