Γενικά Ποιος εχει φτιαξει παιχνιδια για παπαγαλους μονος του;

Κατάσταση
Κλειστό.
εγω εχω φτιαξει ενα με χαρτια και χαντρες και ειναι το αγαπημενο τους
και αφου το ξεσκισαν τωρα προσπαθουν να βγαλουν τις χαντρες!
και εχουν πολυ πλακα και καθομαι και τα παρακολουθω!
και τσακονονται ποιος θα πρωτοπαιξει!
 
Όμορφα τα δακτυλίδια ώμος Είναι πολύ λίγα. Φρόντισε να βάλεις αρκετά παιχνίδια ώμος και να μείνει χώρος για να μπορούν να ανοίξουν ελεύτερα τα φτερά τους. Θα σου πρότεινα να συνεχίσεις το θέμα εδω https://community.petbirds.gr/threads/Παιχνίδια-που-έχετε-στα-πουλιά-σας.3080/... αφού για τα ίδια μιλάμε...
 
Αν δεν τα βγαζεις εξω να πετανε μην βαλεις πολλα παιχνιδια κατα την γνωμη μου, για να εχουν χωρο!

Μπορεις ομως να τους τα αλλαζεις συχνα να μην βαριουνται και για να εχεις και ποικιλια παιχνιδιων!
 
Στέλιο, τα παιχνίδια τα τρομάζουν; Φυσιολογικό είναι να τρομάζουν, αφού γι' αυτά είναι κάτι άγνωστο.

Θα πρέπει να τα αφήνεις σε κάποια απόσταση και λίγο-λίγο να τα πλησιάζεις στο κλουβί (όλο αυτό δεν θα το κάνεις σε μία μέρα). Όταν δεις ότι δεν τα φοβούνται μπορείς να τα κρεμάσεις έξω απ' το κλουβί και στη συνέχεια να τα βάλεις μέσα. :)
 
:)Εγώ φτίαχνω παιχνίδια στα κοκατίλ μου με σχοινάκια. Παίρνω σχοινάκια και τα δένω με ηλιόσπορους. Καθονται με τις ώρες προσπαθώντας να βγάλουν τους ηλιόσπορους και να τους φάνε. Είναι το αγαπημένο τιυς παιχνίδι!
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top