Φροντίδα Ποιο από τα 2 αυτά κλουβιά είναι καλύτερο για Μονκ;

Nikolina

PB Member
Εγγραφή
23 Ιουν 2020
Μηνύματα
424
Πόλη
Κεφαλονιά
Καλησπερα! Αφου ξεκίνησα με ένα καναρίνι και τα έφτασα 12 , ήρθε η ώρα για να παρω τον πρωτο μου παπαγαλο!
Εχω μεγάλη δυσκολία στο να βρω κλουβί, δεν υπάρχουν διαθέσιμα αυτά που θέλω. Ήθελα το μαυρο, το οποίο σε πολλες σελίδες γράφει διαθέσιμο αλλά τελικά δεν υπάρχει και είμαι ανάμεσα στα αλλά 2 (αν υπάρχουν και αυτά,)
Εχω διαβάσει το άρθρο με τις διαστάσεις, απλά η απορία μου είναι από άποψη χρηστικοτητας πιο από τα 2 είναι καλυτερο.
Βολεύουν οι πλαστικες Ταιστρες; γιατί θεωρώ μάλλον καλυτερες τις μεταλλικές.
Βοηθήστε με! Ευχαριστώ!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210624_142158.webp
    IMG_20210624_142158.webp
    76 KB · Προβολές: 26
  • IMG_20210624_142133.webp
    IMG_20210624_142133.webp
    41,5 KB · Προβολές: 26
  • IMG_20210624_142118.webp
    IMG_20210624_142118.webp
    29,5 KB · Προβολές: 26
Κοίταξες bird market , pet supermarket , petmat μήπως έχει κάτι;
 
@kom τα δυο λευκά που έχω βάλει είναι οι επιλογές που έχω διαθέσιμες και που μ αρέσουν και ρώτησα ανάμεσα στα 2 , ποιο θεωρείτε πιο βολικό.
Το πρωτο το μαυρο είναι που μ αρέσει και δε βρίσκω πουθενα.
 
@Nikolina
Από ότι πρόσεξα αυτό που σου αρέσει κοστίζει 150€.
Αν μπορείς να διαθέσεις κάτι παραπάνω μπορείς να κοιτάξεις εδώ
Τα Montana ειδικά είναι πολύ καλά κλουβιά.
 
@Vada καλησπερα! Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Δυστυχώς δεν έχω μεγάλο σπίτι για να βάλω ενα πολυ μεγάλο κλουβί, και παλι τα περισσοτερα απο αυτα που είναι πιο μαζεμένα γράφουν για 20 μέρες αναμονή, και ο παπαγαλος θα έρθει σε μένα σε 15 μέρες το πολυ, γι αυτό το βιαζομαι,
Θα παρω λογικά ένα από τα 2 πανω για αρχή και θα περιμενω ποτε θα μπασουν αυτό το μαυρο που μου έχει κολλήσει και μ αρέσει,!
 
@kom ναι κατάλαβα, απλά και τα πιο μεγάλα έγραφαν διαθέσιμα σε 3 μέρες αλλά όταν επικοινώνησα μου είπαν δεν έχουν τίποτα από κλουβιά τα 2 pet shop που τα βρηκα, γι αυτό έβαλα την παρενθεση. Μηπως και σε εκείνα είναι εικονικό το "διαθέσιμο".
 
3 μέρες ψάχνω όλη μέρα και δεν έχω βρει τίποτα που να κάνει, η είναι πολυ απλά όπως το από πανω, που δεν ξέρω ποσο σκληρά είναι τα κάγκελα, ή έχουν από 300ε και πανω. Σε μεσαίες τιμές δεν είναι διαθέσιμα πουθενα , η σου λέει κατοπιν παραγγελιας,
είδα ότι προτεινετε πολυ το συγκεκριμένο και κάπου βρήκα και αυτή τη σελιδα στο φορουμ. . Ξέρετε ποσο καιρό θα κάνει να ερθει; αν είναι ασφαλές να πληρωσω με κάρτα και αν περναει τελωνείο; και τα μεταφορικά για Ελλάδα γράφει δωρεάν, πωτς γκενεν ατο;
 

Συνημμένα

  • IMG_20210625_214833.webp
    IMG_20210625_214833.webp
    64,3 KB · Προβολές: 23
Το ποσες μερες θα κανει θα στο πει το καταστημα.
Τελωνειο δεν περναει γιατι ειναι μεσα στην ΕΕ.
Τα μεταφορικα είναι περασμενα μεσα στην τιμη,γι αυτο ειναι "δωρεαν".
 
3 μέρες ψάχνω όλη μέρα και δεν έχω βρει τίποτα που να κάνει, η είναι πολυ απλά όπως το από πανω, που δεν ξέρω ποσο σκληρά είναι τα κάγκελα, ή έχουν από 300ε και πανω. Σε μεσαίες τιμές δεν είναι διαθέσιμα πουθενα , η σου λέει κατοπιν παραγγελιας,
είδα ότι προτεινετε πολυ το συγκεκριμένο και κάπου βρήκα και αυτή τη σελιδα στο φορουμ. . Ξέρετε ποσο καιρό θα κάνει να ερθει; αν είναι ασφαλές να πληρωσω με κάρτα και αν περναει τελωνείο; και τα μεταφορικά για Ελλάδα γράφει δωρεάν, πωτς γκενεν ατο;
Είναι ασφαλές σαιτ το zooplus, παραγγέλνω συχνά! Έρχονται σε 3-10 εργάσιμες συνήθως. Μπορείτε να εξασφαλίσετε και 10%εκπτωση στην 1η αγορά.

Επίσης για μεγαλυτερη ποικιλία Montana επικοινωνείτε με το the creatures και διαλεγετε από εδώ:
 
@myr ναι, το διάβαζα πριν σε ένα θέμα που έλεγαν να το ζητήσεις απο εκει, αλλά ήταν 4 χρόνια πισω , γι αυτό δε μπήκα στη διαδικασία, γιατί κάποιος έγραφε ότι είχε παρει και παπαγαλο από το the creatures αλλά όταν επικοινώνησα εγώ πριν κάτι μήνες μου είπαν δεν πουλανε!
Θα σας εμπιστευτω! Και θα σας ενημερώσω!
 
@Nikolina
Κλουβιά πουλάνε σίγουρα, απλά αργούνε να έρθουν. Εκτός αν σας κάνει κάποιο που έχουν ήδη φέρει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
@myr ααα δεν το γνώριζα, θα τους στείλω ένα μήνυμα αυριο, να δω αν έχουν κάτι διαθέσιμο, Ευχαριστώ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: myr
Back
Top