Γενικά Ποιο είδος από την οικογένεια Carduelis σας αρέσει περισσότερο;

Καναρίνι4ever

PB Known Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2013
Μηνύματα
2.500
Πόλη
Καισαριανή
Γειά σας παιδιά! Θα ήθελα να μου γράψετε όποιος θέλει να μου γράψει ποιο είδος από την οικογένεια Carduelis του αρέσει περισσότερο, όσων αφορά την εμφάνιση και το κελάηδισμα. Περιμένω τις γνώμες σας!
Ας κάνω εγώ την αρχή! Από εμφάνιση μου αρέσουν πολύ η καρδερίνα και ο φλώρος. Μετά από φωνητικές ικανότητες λατρεύω την καρδερίνα, το φανέτο, το λουγάρο και λίγο τον φλώρο.
 
Τα αηδόνια δεν ανήκουν στην οικογένεια Carduelis.
 
Δεν πειράζει Γιώργο, για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις το ανέφερα.

Αμβρόσιε, Καρδερίνα δαγκωτό.
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σας! Έχει κάποιος από εσάς κάποιο/α από αυτά τα είδη; Αν, ναι ποια είναι η φροντίδα τους; Είναι όμοια με των καναρινιών; Αν όχι, θα ήθελε κάποιος να αποκτήσει ένα από αυτά;
 
Καρδερινες, φλωρια και λουγαρα.
Κανενα ιθαγενη δεν εχει την ιδια φροντιδα με των καναρινιων που η αιχμαλωσία και η δημιουργία εκτροφης τους παει αιωνες πισω.
 
Μπορείτε ελεύθερα να μην αναφέρεστε μόνο στα Carduelis. Μπορείτε και σε άλλα ιθαγενή, όπως ο σπίνος, ο χειμωνοσπίνος, τον πύρρουλα, το σκαρθάκι. Για να σας δω!
 
Καρδερινα ειδικά όταν βάζεις ήχους στο ίντερνετ και τους μαθαίνει γίνεται τραγουδιστής κάτσε καλά.

Και οι σπινοι είναι πολύ καλοί αλλά και τα σκαθια δεν πάνε πίσω.
 
Πω πω βρε παιδιά! Από που το ξεθάψατε αυτό το θέμα μου! 😀!:D
Μόλις διάβασα τις απαντήσεις σας χάρηκα και χαίρομαι πολύ που συμμετέχετε όλοι σε αυτήν την συζήτηση! 🙂
 
Back
Top