Γενικά Ποιο είδος ταιριάζει σε green cheek conure;

Christos1964

PB New Member
Εγγραφή
5 Απρ 2016
Μηνύματα
223
Πόλη
Αθήνα
καλησπερα σας.
εχω ενα αρσενικο green cheek conure. ειναι τωρα 6 μηνων. ειναι ηρεμο και πολυ παιχνιδιαρικο. το εχω σε ενα πολυ μεγαλο κλουβι, αλλα πολλες ωρες ειναι ελευθερο (οταν ειμαι σπιτι φυσικα).
θα ηθελα να περω αλλο ενα παπαγαλο, αλλου ειδους. Τι με συμβουλευετε να παρω; δεν θελω να δημιουργησω προβλημα σε κανενα απο τους δυο. Θελω να μην αλληλοφαγωθουν βεβαια.
Περιμενω γνωμες και υποδειξεις.
ευχαριστω πολυ
 
θα προτιμουσα, ως μεγεθος, κατι μεγαλυτερο και να μιλαει (πιο καθαρα). Οσο για το ποσο που διαθετω σιγουρα κατω απο 1000 ευρω
 
Οι πιο καλοί ομιλητές είναι οι African grey μετά οι εκλεκτούς, αμαζονες κτλ. Σε πιο μικρό μέγεθος μπορείς να βρεις μόνκ, rigneck κτλ.
 
Οι πιο καλοί ομιλητές είναι οι African grey μετά οι εκλεκτούς, αμαζονες κτλ. Σε πιο μικρό μέγεθος μπορείς να βρεις μόνκ, rigneck κτλ.
Αυτό το γνωρίζω. Σημασία έχει να τα πάνε καλά. Σαν είδος ταιριάζουν;
 
Αν είναι σε διαφορετικά κλουβια και γίνει σωστά η γνωριμία μεταξύ τους, δεν πιστεύω να υπάρχει προβλημα ότι είδος και να ειναι
 
Αυτό το γνωρίζω. Σημασία έχει να τα πάνε καλά. Σαν είδος ταιριάζουν;
Τι εννοεις να τα πανε καλα; Εννοειται οτι θα τα εχεις σε διαφορετιο κλουβι! Απο κει και περα θεωρω οτι κανεις δε μπορει να σου πει με σιγουρια αν θα συμβιωνουν αρμονικα μεταξυ τους! Εξαρταται και απο τα χαρακτηρα του καθε πουλιου! Μπορει δυο πουλακι να ειναι του ιδιου ειδος και να μη τα βρουν, ποσο μαλλον να ειναι διαφορετικου ειδους! Επισης η διαφορα στο μεγεθος των πουλιων πιθανοτατα θα ειναι κατι που θα πρεπει ισως να σε απασχολησει!
 
Back
Top