Γενικά Ποιο είναι αρσενικό και ποιο θηλυκό από τα budgies μου;

panagiotis2014

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
328
Εχω δυο μπατζι. Ενα αρσενικο και ενα θυλικο. Δεν ξερω πιο ειναι αρσενικο ή πιο ειναι το θυλικο. Μπορειτε να μου πειτε

Το ενα εχει μοβ μυτη με μπλε κυκλους γυρω απο τα ρουθουνια και το αλλο κυτρινη μυτη και λιγο μπλε
 
Μπορειτε να μου πειτε
Χωρίς φωτογραφίες μάλλον όχι. Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ. petbirds.gr/community/threads/Δημιουργία-ενός-Νέου-Θέματος-και-Απάντηση-σε-ένα-Μήνυμα.5087/ και εδώ petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
Όταν βρεθείς σε σταθερό υπολογιστή θα μπορέσεις. Χωρίς φωτογραφίες κανείς δεν μπορεί να απαντήσει.
 
Χωρις να μας δειξεις φωτογραφιες μαλλον θα πρεπει να βγαλεις το συμπερασμα μονος σου, γραφει στην αρχη του θεματος τι να κοιταξεις. Το διαβασες ολο απο την αρχη;
 
Δεν ξερω πως να την ανεβαζω εδω.
Θα μου πει κανενας
 
Αυτο μου ειπαν πως ειναι το θυλικο
 

Συνημμένα

  • IMG_20140415_204807.webp
    IMG_20140415_204807.webp
    6,2 KB · Προβολές: 62
Ναι θηλυκό είναι. Θα μπορούσες να βάλεις μια πιο καθαρή φωτογραφία; Μοιάζει σαν να έχει ακάρεα στο ράμφος αλλά ίσως φταίει η θολή φωτογραφία.
 
Ναι θηλυκό είναι. Θα μπορούσες να βάλεις μια πιο καθαρή φωτογραφία; Μοιάζει σαν να έχει ακάρεα στο ράμφος αλλά ίσως φταίει η θολή φωτογραφία.
Δεν μπορω μου βγαζει κατι και λεει πως το αρχειο ειναι πολλυ μεγαλο
 
Την κάνεις resize χρησιμοποιώντας το εργαλείο που γράφει εδώ στο link που σου είχε δώσει και ο Σταύρος petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
Κι αυτο ειναι το αρσενικο
 

Συνημμένα

  • njh.webp
    njh.webp
    19,6 KB · Προβολές: 65
  • sw.webp
    sw.webp
    7 KB · Προβολές: 59
Γι' αυτό που νομίζεις αρσενικό, υποψιάζομαι ότι είναι θηλυκό μικρό σε ηλικία και ανώριμο σεξουαλικά.
Δεν είμαι σίγουρη βέβαια αλλά τα λευκά δαχτυλίδια γύρω από τα ρουθούνια με οδηγούν σ' αυτή την σκέψη.
Εκτός αν οφείλονται στον φωτισμό της φωτογραφίας.
 
Τις ειδατε τις φωτο

sw.webp αυτο ειναι αρσενικο ή θυλικο;njh.webp και αυτο;
 
Ισχύει ό,τι σου έχω ήδη πει. Το πράσινο σίγουρα θηλυκό και το κίτρινο μάλλον επίσης θηλυκό. Θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο για σίγουρα στο πρώτο.
 
τα ιδια σε μικροτερη οικονα
 

Συνημμένα

  • njh.webp
    njh.webp
    19,6 KB · Προβολές: 42
  • sw.webp
    sw.webp
    7 KB · Προβολές: 43
Γι' αυτό που νομίζεις αρσενικό, υποψιάζομαι ότι είναι θηλυκό μικρό σε ηλικία και ανώριμο σεξουαλικά.
Δεν είμαι σίγουρη βέβαια αλλά τα λευκά δαχτυλίδια γύρω από τα ρουθούνια με οδηγούν σ' αυτή την σκέψη.
Εκτός αν οφείλονται στον φωτισμό της φωτογραφίας.
Δεν ειναι λευκα, γαλαζια ειναι τα δαχτυλιδια και η μυτη του μοβ προς το μπλε

Ισχύει ό,τι σου έχω ήδη πει. Το πράσινο σίγουρα θηλυκό και το κίτρινο μάλλον επίσης θηλυκό. Θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο για σίγουρα στο πρώτο.
πιο κιτρινο το αλλο ειναι ασπρο

και το ασπρο με το πρασινο φιλιουντα ολη μερα τι σημενει αυτο
 
Βάλε καθαρές φωτογραφίες.
Ο χαλινός φαίνεται μωβ με άσπρα στεφάνια.
Το πουλάκι φαίνεται από υπόλευκο έως κίτρινο ανοιχτό με πράσινες σκιές.
Το φιλί στα Budgies και το "ξεψείρισμα" δεν παραπέμπει σε σεξουαλική συμπεριφορά. Μπορεί κάλλιστα να είναι του ίδιου φύλου πουλάκια.
 
Βάλε καθαρές φωτογραφίες.
Ο χαλινός φαίνεται μωβ με άσπρα στεφάνια.
Το πουλάκι φαίνεται από υπόλευκο έως κίτρινο ανοιχτό με πράσινες σκιές.
Το φιλί στα Budgies και το "ξεψείρισμα" δεν παραπέμπει σε σεξουαλική συμπεριφορά. Μπορεί κάλλιστα να είναι του ίδιου φύλου πουλάκια.
Ο χαλινος ειναι μοβ με μπλε δαχτυλιδια γυρο απο τα ρουθουνια του ασε τη φενετε στην εικονα επιδη ειναι θολη η εικονα φενετε ασπρο
 
Back
Top