Γενικά Ποιο είναι το αρσεσινικό και ποιο το θηλυκό στο ζευγάρι μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gigas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gigas

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
115
Πόλη
Καβάλα
Καλησπέρα θα ήθελα να μου πείτε λίγο λόγο απειρίας αρσενικό- θηλυκό... αν και το αρσενικο πρέπει να είναι με το μπλε σημάδι αν δεν κάνω λάθος...
 

Συνημμένα

  • 20140910_145143 [640x480].webp
    20140910_145143 [640x480].webp
    17,6 KB · Προβολές: 48
Το αριστερά είναι το αρσενικό σου και το δεξί το θηλυκό σου, το οποίο αν δεν είναι εγγλέζικο, προέρχεται από γονείς εγγλέζους. Το θηλυκό ή δεν είναι σε φάση αναπαραγωγής ή έχει κάποιο ορμονικό θέμα (μην τρομάζεις, γενική αναφορά κάνω). Μπορείς να μας πεις επειδή δεν φαίνεται, ο χαλινός του θηλυκού, τι χρώμα έχει ακριβώς; Οι κουτσουλιές της είναι σφιχτές;
 
Ναι είναι σφιχτές κανονικές μαρια δεν βλεπω κάτι ώστε να είναι νερουλές η κάτι αντίστοιχο που διαβάζω εδώ μέσα. Όσο άφορα το χρώμα του δεξιού είναι άσπρο έτσι το βλέπω εγώ αν και αν ανοίξεις την φώτο με το windows live μπορείς να την κάνεις κοντινό zoom ... και τρώνε κανονικά και σήμερα μπορώ να πω αρκετά από μαρούλι καρότο σπόρους... To λεω γιατι ηδη εχουν κανει 1 παπαγαλακι οσο ειναι μαζι απο οτι με ενημερωσε και το πετσοπ...
 
Το λευκό χρώμα στο θηλυκό δείχνει σίγουρα ότι δεν είναι σε αναπαραγωγική φάση Διαχωρισμος φυλου στα παπαγαλακια budgie .
Επίσης πρέπει να σε βάλει σε υποψίες μήπως κάτι δεν πάει καλά με την υγεία του, γιατί απλά σε μη αναπαραγωγική φάση, θα έπρεπε να είναι ανοικτό θαλασσί.
Ακολούθησε όλες τις προληπτικές φυσικές μεθόδους Βότανα - Φυσικές Θεραπείες .
 
Back
Top