Φροντίδα Ποιο είναι το κατάλληλο λουρί πτήσης για parottlet;

Εγγραφή
27 Δεκ 2018
Μηνύματα
22
Πόλη
Μαρκόπουλο
Να σας θυμισω οτι εχω ενα παροττλετ 7 μηνων και θα ηθελα να αγορασω λουρι πτησης. Ποιο πιστευεται οτι ειναι το καλυτερο aviator harness ή mini wings parottlet harness?
 
Να σας θυμισω οτι εχω ενα παροττλετ 7 μηνων και θα ηθελα να αγορασω λουρι πτησης. Ποιο πιστευεται οτι ειναι το καλυτερο aviator harness ή mini wings parottlet harness?
Εγώ έχω πάρει το μίνι αλλά δεν του έχω βάλει ποτέ σαν μέγεθος όμως είναι εντάξει
[automerge]1563622774[/automerge]
Εγώ έχω πάρει το μίνι αλλά δεν του έχω βάλει ποτέ σαν μέγεθος όμως είναι εντάξει
Μέγεθος μίνι aviator harness
 
Εγώ είχα aviator αλλά επειδή άρχισαν να χαλάνε ήθελα να πάρω wings... Δεν βρήκα όμως εδώ και έτσι μου τα αγόρασε η ξαδέρφη μου από τη Ζυρίχη και μου τα έστειλε...
Είναι πιο λεπτά και πιο εύκολα για μένα να τους τα βάλω άλλα επειδή είναι πολύ λεπτά το μόνο σίγουρο είναι ότι θα τα χαλάσουν εύκολα με το ράμφος τους...
 
Εγώ είχα aviator αλλά επειδή άρχισαν να χαλάνε ήθελα να πάρω wings... Δεν βρήκα όμως εδώ και έτσι μου τα αγόρασε η ξαδέρφη μου από τη Ζυρίχη και μου τα έστειλε...
Είναι πιο λεπτά και πιο εύκολα για μένα να τους τα βάλω άλλα επειδή είναι πολύ λεπτά το μόνο σίγουρο είναι ότι θα τα χαλάσουν εύκολα με το ράμφος τους...
Ειναι ευκολο να το χρησημοποιήσω ή θα το παρω τζαμπα;
 
Ειναι ευκολο να το χρησημοποιήσω ή θα το παρω τζαμπα;
Τζάμπα θα το πάρεις, στο διαβεβαιώνω εγώ που τα παροτλάκια μου (εντελώς ήμερα κι εκπαιδευμένα άριστα) το είχαν πραγματικά χρησιμοποιήσει... Ελάχιστες φορές θα το φορέσουν, μέχρι όμως να φτάσουν να το μάθουν (εννοώ να το φορούν και να μην ασχολούνται καθόλου μαζί του), θα χρειαστεί εκ μέρους σου μεγάλη προσπάθεια-σωστός τρόπος... Και αν 😉
1563712272475.webp1563712290136.webp

Αυτά που βρήκες δείχνουν πιο χοντρά άρα και πιο βαριά συν ότι θα πρέπει ν΄αγοράσεις την επέκταση δηλ το λάστιχο που χρειάζεται προκειμένου να μπορεί ν΄απομακρυνθεί... #19



Λουρί πτήσης για πτήση σε εσωτερικό χώρο;
:)Τι εννοείς Χρήστο;
 
Ταπεινή μου γνώμη πάρε γνωστή μάρκα... Είναι πολύ πιο ακριβό αλλά τουλάχιστον εγγυημένο...
Με λίγα χρήματα παραπάνω θα είσαι ασφαλής και εσύ και το πουλάκι αν βγει εκτός σπιτιού.
 
Πώς θα χρησιμοποιηθεί;
Λογικά, ξεκινάς την εκπαίδευση εντός σπιτιού και αναλόγως την πρόοδο προχωράς... Πιστεύω πως όλοι αγοράζουμε λουράκια ώστε να έχουμε τη δυνατότητα να βγαίνουμε εκτός σπιτιού με τον παπαγάλο μας..
 
Εγώ πάντως δεν είμαι φαν του χαρνες. Ιδίως για τόσο μικρά πουλάκια εάν το λουρί ζυγίζει 10-12 γραμμάρια μιλάμε για παραπάνω απ' το 1/3 του βάρους τους. Σκέψου δηλαδή να έβγαζα εμένα για "βόλτα" και να μου φόρτωνα ας πούμε 30 κιλά στην πλάτη. Μάλλον δεν θα την "απολάμβανα".
 
Τα παρότλετ πάντως είναι αρκετά έξυπνα, ώστε να εξημερωθούν και χωρίς λουράκι και να είναι μια καλή παρέα για μέσα στο σπίτι. Δεν έχω δοκιμάσει να εξημερώσω παπαγάλο για συντροφιά σε εξωτερικό χώρο και, επομένως, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
 
Back
Top