Γενικά Ποιο είναι το κόστος ενός purrhuna conure;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης passenger
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

passenger

PB Member
Εγγραφή
21 Οκτ 2014
Μηνύματα
440
Πόλη
Ζάκυνθος
Από περιέργεια... Ποιο είναι το κόστος ενός purrhuna conures? Και ποια τα γενικά χαρακτηριστικά του σα χαρακτήρας;
 
Σκεφτόμουν να φτιάξω ένα μεγάλο κλουβί εσωτερικού χώρου (αφου μου περίσσεψε αρκετό σύρμα από τη κλούβα) και να πάρω έναν παπαγάλο. Είμαι όμως αρκετά αρχάριος και δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος (ο μόνος που με τραβάει) κάνει για τη περίπτωση μου. Επίσης δεν έχω ιδέα για το κόστος του. Ούτε που θα τον βρω... (το μοναδικό pet shop της ζακύνθου δεν τον έχει)
 
Ένα τέτοιο πουλί πρέπει να το πάρεις από εκτροφείο που θα το έχεις ελέγξει πολύ καλά πριν.
Θες να κάνεις ένα τηλεφώνημα στο Frontiers for Young Minds
Ως όνομα το γνωρίζω, καθόλου ως επίπεδο συνεργασία κτλ να εξηγούμαστε :)
 
που έχει έδρα το εκτροφείο; η σελίδα ούτε καν ανοίγει. Μένω Ζάκυνθο, αλλά κάνω διδακτορικό στη σαλονίκη οπότε πηγαίνω συχνά εκεί. Αν το εκτροφείο ήταν αθήνα ή ρόδο πχ... Δε θα με βόλευε καθόλου. Επίσης ξέρω ότι είναι από δύσκολο έως απαράδεκτο να μου στείλουν το πουλί ως ασυνόδευτο
 
Α ναι είναι Αττική, Βάρκιζα. Κάτσε με κάποιο μέλος είχαμε μιλήσει για ένα στην Β. Ελλάδα. Θα το βρω και θα στο ποστάρω.
 
Υποθέτω το Quiko Mega Pet θα έχει 100%. Αλλά και πάλι δεν είναι εκτροφές, απλώς ενα πολύ καλό οργανωμένο πετ σοπ
 
Υποθέτω το Quiko Mega Pet θα έχει 100%. Αλλά και πάλι δεν είναι εκτροφές, απλώς ενα πολύ καλό οργανωμένο πετ σοπ

Ειναι ενα ειδος που νομιζω πως δεν θα βρεις σε στοκ πουθενα σε πετ σοπ.

Ειναι λιγο ακριβα κονουρακια οι πυρουρες. Μια φιλη μου ειχε παρει γυρω στα 800 ευρω το ζευγαρι αν θυμαμαι καλα.
 
Back
Top