Γενικά Ποιο είναι το πρότυπο αχάτη μωσαϊκού για έκθεση;

ΙωαννηςΝος

PB New Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
339
Πόλη
Αθήνα
Ποια χαρακτηριστικά θα πρέπει να έχει ένας αχατης κόκκινου μωσαϊκού για να διαγωνιστεί; Ποια είναι τα κύριοτερα ελαττώματα;
 
Ποια χαρακτηριστικά θα πρέπει να έχει ένας αχατης κόκκινου μωσαϊκού για να διαγωνιστεί; Ποια είναι τα κύριοτερα ελαττώματα;
Δες εδώ κάποια πράγματα για τα http://www.kiklos.info/Mosaik-Koulets-001.html γενικά.
 
@ΙωαννηςΝος δεν αδιαφόρησα για το θέμα σου.
Προσπαθώ αρκετές μέρες να συγκεντρώσω όλα όσα χρειάζονται για εκθεσιακά πουλιά σε μια κατηγορία που δεν γνωρίζω όσα πρέπει...
Αν καταφέρω να συγκεντρώσω τα απαραίτητα για τη σωστή ενημέρωση... Θα απαντήσω...
 
Έχω φέρει στην παρέα μας αρχείο σχετικά με τα standard των εκθεσιακών πτηνών.
Δυστυχώς οι γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν σωστή μετάφραση των κειμένων...
Θα πρέπει λοιπόν ο καθένας μόνος του να επιστρατεύσει όσα "εργαλεία" του χρειάζονται για να καταλάβει, κατανοήσει και μελετήσει τα δεδομένα κρίσης των πτηνών που διαθέτει. Εκτός αν κάποιος διαθέτει μαζί με την όρεξη και τα απαραίτητα για να τα μεταφράσει για όλους μας..
Επιπρόσθετα να πω ... Πως τα standards αυτά αλλάζουν κατά περίπτωση.
Το κείμενο στο σύνδεσμο comomj.org/images/stories/OMJ/STANDARD_PDF/STANDARD_COLORE/Coleur_English_Standard.pdf είναι σε μορφή pdf και μπορεί ο καθένας να το κατεβάσει και να το κρατήσει για μελέτη και αρχειοθέτηση.
 
Ευχαριστώ παρά πολύ κυριε Γιαννη για τον χρόνο που διαθεσατε να το ψαξετε, με μια πρώτη μάτια με καλύπτει απόλυτα για τις πληροφορίες που ζητάω κ δε ξέρω, και εγώ δεν είμαι τόσο καλός στη μετάφραση αλλά θα το παιδεψω όσο μπορώ για να μάθω!
 
Ευχαριστώ παρά πολύ κυριε Γιαννη για τον χρόνο που διαθεσατε να το ψαξετε, με μια πρώτη μάτια με καλύπτει απόλυτα για τις πληροφορίες που ζητάω κ δε ξέρω, και εγώ δεν είμαι τόσο καλός στη μετάφραση αλλά θα το παιδεψω όσο μπορώ για να μάθω!
Λίγο πολύ... στα ίδια παλεύουμε όλοι...
 
Back
Top