Γενικά Ποιο ειναι το καταλληλο ταιρι γι αυτο το καναρινι μου;

Konstantinos1

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2009
Μηνύματα
53
Πόλη
Κερατσίνι
Σε προηγουμενο post που ειχα φωτογραφια του καναπινι μου μου ειχατε πει οτι ανηκει στα καναρινια ρατσας χρωματος, αχατης κιτρινος. σκεφτομαι να παρω μια θηλυκια με ποια κανει ζευγαρι; Εχω αλλη μια φωτογραφια του.
 

Συνημμένα

  • P5130068.webp
    P5130068.webp
    34,8 KB · Προβολές: 170
κωνσταντινε εγω θα το ζευγαρωνα η' με μια καναρα ιδιας ρατσας η' μα μια λευκη που να εχει λιγο κιτρινακι πανω της. Παντως αν θελεις να ζευγαρωσεις εχεις μεινει πισω. Οποτε μηπως ειναι καλυτερα να δοκιμασεις την επομενη χρονια;
 
δεν σκεφτομαι να ζευγαρωσω τωρα ξερω πολυ λιγα πραγματα εως τωρα απλα προσπαθω να μαθω και να βρω το ιδανικοτερο ταιρι
 
Απο Σεμπτεμβρη να αγορασεις που θα υπαρχει και ποικιλια και νεαρα πουλακια!Ως τοτε θα εχεις μαθει για να κανεις μια σωστη αγορα καναρας και ως την επομενη αναπαραγωγικη περιοδο θα εισαι προετοιμασμενος για να ζευγαρωσεις τα πουλακια σου!
Ο χρονος και ο χωρος που βρισκεσαι ειναι με το μερος σου!
 
Έγραψα και στο άλλο post σου. Το καναρίνι ακόμη δεν ξέρεις με σιγουριά τι χρώμα είναι. Ψάξε εδώ http://www.poc.gr//Downloads/BAtlas/default.asp?vl=3" στις φωτό να δεις ακριβώς τι είναι και μετά συζητάμε με τι μπορεί να ζευγαρώσει και ποια θα είναι τα αποτελέσματα.

Ρίξε κι εδώ μια ματιά για να πάρεις μια ιδέα από τα ζευγαρώματα http://www.poc.gr//Greeks/Birds/Articles/ColorCanaries.asp"
 
Τωρα μπερδευτηκα περισσοτερο. τελικα τι καναρι εχω; Ποιο το ιδανικοτερο ταιρι; βαζω μερικες φωτο ακομα μηπως βρω καποια ακρη.
 
Τωρα πρεπει να φαινονται. [x]
 

Συνημμένα

  • P5150073.webp
    P5150073.webp
    30,2 KB · Προβολές: 90
  • P5150076.webp
    P5150076.webp
    49,8 KB · Προβολές: 82
  • P5150079.webp
    P5150079.webp
    38,4 KB · Προβολές: 77
  • P5150082.webp
    P5150082.webp
    40,4 KB · Προβολές: 74
  • P5150085.webp
    P5150085.webp
    42,6 KB · Προβολές: 78
Δύσκολο πουλί βρε παιδί μου. Ετσι εκ πρώτης όψεως θα έλεγα
Αχάτης οπάλ κίτρινο, μάλλον χιονέ και λιγότερο πιθανόν εντόνου(αν διακρίνω καλά).
Δεν υπήρχε θηλυκό στον ίδιον που το αγόρασες; Που να βρεθεί,όμοιο θηλυκό
για να διατηρηθεί το οπάλ και το μη έντονο;(αν δεν είμαι λάθος στην αναγνώρηση)
 
Back
Top