Πολύ ριψοκίνδυνο εγώ δεν θα το κάνα ποτέ

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
εσεις θα αφηνατε ετσι τον παπαγαλο σας με την ελπιδα οτι θα γυρισει; Εγω το μονο που εκανα οταν ειχα εξημερωμενο παπαγαλακι ειναι να βγαινω εξω μαζι του! Δειτε τα παρακατω βιντεακια και πειτε μου...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

το τριτο αφιερωμενο στον φοιβο!
 
και πως θα σουν σιγουρος οτι δεν θα την κανει και μετα τραχα γυρευε... Και πως τα εκπαιδευουν εγω απορω...
 
Αυτο και αν ειναι ριψοκινδυνο!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

 
τελικα το θεμα ειναι να βρισκαμε καποιον να μας ελεγε πως τα εκπαιδευουν
εγω παντως αμα ξαναπαω στο αττικο παρκο θα ρωτησω.. Εκει εχουν εκπαιδευτες και κανουν και επιδειξη μαλιστα..
τι πιο φανταστικο απο το ναχεις ενα εκπαιδευμενο παπαγαλο στο να πετα. Απο το να τουχεις κομμενα τα φτερα μη τυχον σου φυγει;
 
Παιδιά δείτε αυτό...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Είναι λίγο μεγάλο το βιντεάκι... Μετά τα δύο λεπτα κ είκοσι δευτερόλεπτα φαίνεται η κατάληξη που είχε αυτό το πουλί.. Δε λέω οτι αυτό γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις... Υπάρχει όμως μεγάλη πιθανότητα να συμβεί.. Κ το συγκεκριμένο πουλί κ από άλλα βιντεάκια που έχω δει απ'τον ίδιο δείχνει αρκετά εκπαιδευμένο κ δεμένο με τον ιδιοκτήτη του.. Όχι όμως στο free flying, αφού στο τέλος ''την έκανε''. Σίγουρα για κάτι τέτοιο χρειάζεται πολύ εκπαίδευση κ από κάποιον που γνωρίζει...
 
αχχ.. Οποιος τοχει νιωσει αυτο μπορει να τον καταλαβει
ενας απο τους παραγοντες που μπορει να τα χαλασει ολα
στην εκπαιδευση ενος παπαγαλου να πετα ελευθερα ειναι
η αναζητηση συντροφου... Ετσι εχασα και γω τη στελα.. Ενω πεταγε ελευθερα
στο κηπο του εξοχικου και παντα ξαναγυρναγε.. Οταν ειδε μια δοση κατι
δεκαοκτουρες να πετανε ψηλα.. Μη την ειδατε μη την απαντησατε.. Την εκανε
 
Εγώ δεν νομίζω ότι ποτέ θα το διακινδύνευα ποτέ μα ποτέ αυτό.. Αφού υπάρχει πλέον η επιλογή του aviator harness θα κατέληγα σε αυτό, εφόσον το πουλι μου χωρίς να έχει κομένα τα φτερά κινούνταν με ακρίβεια και ασφάλεια μέσα στο σπίτι!
 
βρε εφη.. Ειδες κανενα τελικα απο τους φιλους μας εδω ναχει επιτυχια με
το aviator harness?
 
Εγώ τώρα το προσπαθώ.. Ευχαριστώ το μέλος του forum για αυτό! Είμαι στη φάση που το βάζουμε στο κεφάλι, τώρα αν θα καταλήξω κάπου δεν ξέρω! Απλά σίγουρα για κάποιον που ξεκινάει τώρα με ένα πουλάκι το οποίο θα είναι 3 μηνών θα το δεχτεί μια χαρά..
 
Back
Top