Γενικά Ποσα υβριδια γνωριζουμε;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stefan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stefan

PB Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2008
Μηνύματα
418
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Εκανα αυτο το ποστ ωστε να γραψουμε οσα υβριδια γνωριζουμε και για ζωα και για πουλια. Εγω γνωριζω μια διασταυρωση αμαζωνιου με macaw να το παρακατω επισει γνωριζω την διασταυρωση cockatiel με κακατου το galatiel νατο

Εσεις τι γνωριζετε;
 

Συνημμένα

  • Charlie.webp
    Charlie.webp
    26,2 KB · Προβολές: 66
  • nugaltiel.webp
    nugaltiel.webp
    17,6 KB · Προβολές: 63
Στεφανε το πουλι στην πρωτη φωτο δεν ειναι υβριδιο αλλα red masked conure η αλλιως cherry head conure. 😉
 
Εγω εκανα αναζητηση αυτην την διασταυρωση και μου εβγαλε οτι προερχετε απαυτα τα ειδη αλλα επειδη μετα γεννηθηκαν πολλα εγινε ενα ειδος που τωρα δεν ειναι υβριδιο αλλα κατα βαθος ειναι. Και μετα μοιαζει κιολας με αυτα τα ειδοι.
 
Στεφανε μπορεις σε παρακαλω να βαλεις τα links απο εκει που τα διαβασες αυτα;
 
To link μου το εδωσε ενας θειος μου σε φωτοτυπια αν θες θα τον ρωτησω σε πιο λινκ τα βρηκε!:DΤωρα ομως ας γυρησουμε στο θεμα και να γραψουνε και εσυ και οι υπολοιποι πια υβριδια γνωριζουν.
 
τα λινκ ,Στεφανε, ειναι απαραιτητα παντοτε για την εξακριβωση της αληθειας!
Οποτε βρες τις πηγες...
 
Εδώ είναι ένα βίντεο του galah cockatiel υβρίδιο.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
ισχυει οντως; Ειναι δυνατον κοκατιλ με κοκατου;



Cockatiels και Galahs είναι πιο στενά συνδεδεμένες. Αν θυμάμαι καλά, cockatiels είναι πιο στενά συνδεδεμένα προς Galahs και τη Μαύρη Cockatoos από ό, τι είναι το Λευκό Cockatoos.
 
Back
Top